Evernote artık daha hızlı

0

Homepage

Tanınmış verimlilik uygulamaları arasında yer alan Evernote, artık daha hızlı bir işleyişe sahip. Bunu önde gelen bulut yapılarından Google Cloud Platform sayesinde sunan Evernote’un entegrasyonla birlikte toplamda 3 petabayt veriyi taşıdığı kaydediliyor. Servisin, taşıma işleminin ardından yeni koruma katmanıyla daha güvenli bir yapıya kavuşacağı da bildirilen detaylardan.

Hareketsiz Şifreleme adıyla gelen koruma katmanı, Evernote kullanıcılarının erişemedikleri, taşımadıkları dosyaların şifrelenmesini sağlayacak. Google Cloud Platform’daki veri kurtarma özellikleri ise olası hatalara karşı kullanıcıların daha güvende olmalarını sağlayacak. Açıklamaya göre kullanıcılar, verilerine birçok farklı senaryodaki sorunlarda dahi ulaşabilecek.

Evernote’un operasyondan sorumlu başkan yardımcısı Ben McCormack tarafından yapılan açıklamada uygulamadaki hıza vurgu yapılırken, sayfa yükleme sürelerinin çok daha kısa sürelerde gerçekleştiğinin altı çizildi. “Google gücünün faydasını görmeye başladık” ifadesini kullanan McCormack, şirketin küresel fiber ağının kendilerine sağladığı katkıdan söz etti. Evernote, modern tarih boyunca yazılan tüm kitapların 10 katı kadar verilerinin Google tarafından saklanmakta olduğu bilgisini de paylaştı.

2016’da varılan anlaşma çerçevesinde Evernote ve Google arasında gittikçe artan bir temas söz konusu. Evernote bünyesinde bir Google takımı da geçici süreyle de olsa çalışmalar yürütüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın