Evden e-Ticaret Nasıl Yapılır?

0
Evden E-Ticaret

Pandemi çalışma hayatını ve ticaret yapış şekillerini değiştirdi. Evden e-ticaret tarzı çalışma modeli yükselişe geçti. Pek çok kişi evden çalışmaya başladı ve halen evden çalışmayı sürdürüyor. İnternete ulaşımın kolaylaşması, internet hızının artması, çevrimiçi ödeme teknolojilerin gelişimi ile yeni iş yapış modelleri gelişti. Ticaret dünyasında yeni fırsatlar oluştu ve e-ticaretin önemi tüm dünyada arttı. Pandemi herkese evden çıkmadan da işi yapılabileceğini, ev-ofis çalışmanın aslında verimli ve keyifli bir şey olduğunu öğretti.

Evden E-Ticaret Zamanı

Tüm e-ticaret faaliyetleri evinizden yapmaya başlamadan önce evinizde hızlı ve sorunsuz çalışan bir internet alt yapısı oluşturmanız gerekir. Ergonomik bir çalışma ortamında hızlı ve sorunsuz çalışan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı ve kesintisiz güç kaynağı gibi donanımları da temin ettiğinizde yeni işyeriniz artık hazırdır.

İş Planı ve Sektör Seçimi

İş planınızı yapmakla işe başlayın ve hangi sektörde ve nasıl iş yapacağınızı belirleyin. Bunu yapmak işe daha çok odaklanmanızı sağlayacağı gibi daha verimli çalışmanızı da sağlayacaktır. Bu iş için ayıracağınız bütçeyi hesap ederek bir kenara ayırın ve bütçeyi aşmamaya gayret edin.

Şirket Kurmak Gerekiyor

İşinizle ilgili fatura kesebilmeniz için şirket kurup faaliyete başlamanız gerekir. Bir isim belirleyerek şahıs şirketinizi kurun ve faturanızı bastırın. Özellikle şahıs şirketi en kolay ve hızlı kurulan türdür. En büyük kolaylığı bir günde açılıp yine bir günde kapatılabilmesidir.

e-Ticaret Sitesi Yazılım Seçimi Yapın

e-Ticaret projenizde problem yaşamak istemiyorsanız e-ticaret yazılımı seçerken ince eleyip sık dokumalısınız. Çevrenizdekilerden daha önce denenmiş e-ticaret yazılım tavsiyeleri alın. Size tavsiye verebilecek bir çevreniz yoksa internet üzerinden geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekir. Yazılım seçerken güvenilir ve kurumsal firmalara öncelik verin. e-Ticaret sitenizde sergileyeceğiniz ürün görsellerinin kalitesinin yüksek olmasına dikkat edin.

Sosyal Medya Kullanımı Önemli

Kurduğunuz e-ticaret sitesi ile ilgili mutlaka sosyal medya hesaplarınızı açarak sosyal medyayı etkin olarak kullanın. Sosyal medyanın gücünden faydalanarak müşterilerinize cazip fırsatlar sunarak reklam ve kampanyalarınızı ön plana çıkarın. Böylece daha çok tanınarak daha çok satış yapabilirsiniz.

Ödeme Yöntemlerinde Çeşitlilik

Müşterileriniz satın almak istedikleri ürünleri çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilmeliler. Bunun için sitenizde farklı ödeme yöntemleri sunun ki satış yapmanız çok daha kolay hale gelsin. Sanal POS, mobil ödeme, kapıda ödeme, havale, EFT, kredi kartı puanıyla ödeme ve taksitli ödeme gibi ödeme çeşitliliği satışlarınıza pozitif yansıyacaktır.

Kargo Firması Seçimi

İşin belki de en can alıcı noktasıdır. Müşteriye göndereceğiniz ürünleri ulaştıracak olan kargo firmasının düzgün çalıştığından emin olmalısınız. Aksi durumda büyük bir müşteri memnuniyetsizliği oluşur. Kesinlikle ucuz gönderi yapabileceksiniz diye hizmetinden emin olmadığınız ve kurumsal olmayan firmalarla çalışmayın.

Özetle

Evinizdeki internet bağlantısı hızlı, bilgisayar donanımınız güçlüyse, iyi bir iş planınız varsa, fatura kesebiliyorsanız, iyi bir e-ticaret sitesine sahipseniz, kaliteli ve çeşitliliği olan ürünler satıyorsanız, sosyal medyayı etkin kullanıyorsanız, müşterileriniz alternatif ödeme yöntemleriyle ödeme yapabiliyorlarsa ve iyi bir kargo firması ile çalışıyorsanız başarılı işler yapacağınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca bütün bunları evinizden, çok düşük bütçelerle ve 7/24 yapıyor olmanın keyfini sürün.

Evden e-Ticaret yaparken lazım olan bilgisayar ve ek donanımları en uygun fiyatlarla MediaMarkt Mağazaları ve www.mediamarkt.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın