Evden Çalışma ve Uzaktan Eğitimi Daha Verimli Hale Getirecek Ürünler

0

Evden çalışma artık yeni nesil bir çözüm. Keza uzaktan eğitim de aynı şekilde… COVID sonrası tanıştığımız bu kavramlara hızlandırmalı bir şekilde geçiş yaptık. Açıkçası ben bu kavramları salgından edindiğimiz önemli dersler olarak görüyorum. Çünkü acil bir ihtiyaç nedeniyle dijital dönüşümü hızlandıran şirketler ve eğitim kurumları uzaktan çalışma modellerine geçiş yaptılar. Fakat, çalışan veya öğrenci olarak bizler bu süreci nasıl iyileştirebiliriz? İşte bu yazımızda bazı ürünler ile daha verimli bir çalışma ortamı sağlamaya çalışacağız.

evden çalışma
Evden çalışma denince akla uzun süren yazı işleri geliyor. Bu yüzden konforlu bir çözüme ihtiyacımız var

Evden çalışma ortamı için Logitech Signature K650

Kablosuz bir klavye ile çalışma masanızda bir anda ferahlık katabilirsiniz. Çünkü masada bazen kağıt kalem ile çalışmak veya kesim yapmak gibi ihtiyaçlarınız olabilir. Bu durumda klavyeyi kolay ve hızlı bir şekilde kaldırmak çok önemli bir artı. Logitech’in Signature K650 modelinin önceliği ise ofis kullanımı. Logi Options+ yazılımı ile kişiselleştirme ve tuşlara görev ataması yapabilirsiniz.

Ürüne yerleşik olarak gelen avuç içi desteği yumuşak yapısıyla uzun süreli kullanımda sizi yormuyor. Klavyede en çok tuş hissini seviyorum. Ne çok ince ne de çok kalın olan tuşlar, tok bir basma hissine sahip. Ürünü Bluetooth veya dahili alıcısıyla kullanabilir, MacOS, Android gibi farklı sistem kullanan cihazlara bağlayabilirsiniz. 36 aya kadar dayanan pili de eklediğinizde ürün gerçekten verimlilik ve üretkenlik sınırlarını zorluyor.

Klavyeyi yakından incelemek ve satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

Microsoft Kablosuz Mouse

Kablosuz klavyeden sonra şimdi de kablosuz Mouse ile devam ediyoruz. Açıkçası piyasada uygun fiyatlı kablosuz Mouse bulmak mesele olabiliyor. Çünkü gecikme, algı sorunu, pil ömrü gibi sorunlar çoğu zaman can sıkıyor. Ancak Microsoft’un 1850 kod adıyla piyasaya sürdüğü bu model gerçekten bir fiyat performans canavarı. Ürünün son derece küçük olduğunu ve sağ ve sol için de uyumlu bir tasarıma sahip olduğunu belirteyim. Masanızda az yer kaplayan bir çözüm olduğu için 1850 ideal bir tercih. Kaydırma çubuğu da oldukça sağlam bir his veriyor. Ürünü yakından inceleyip satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

Samsung S3 Essential Monitör

Masaüstü bilgisayar kullananlar için klavye ve Mouse önerilerinde bulunduk. Şimdi bir adım ileri gidiyoruz. Bence dizüstü bilgisayar kullanıcıları da bilgisayarını kapalı konuma alıp klavye ve Mouse ile daha hızlı çalışabilir. Tabii böyle bir senaryoda monitör ihtiyacımız doğuyor. Onun için de Samsung S3 Essential çalışma ortamınızı derleyip toparlayacak ve gözünüzü yormayacak bir çözüm. Çünkü mavi ışığı düşüren ve gözü rahatlatan flicker free teknolojisi monitörde yer alıyor.

Ürünün çerçeveleri oldukça ince. Bu da dikkatinizi vermenizi sağlıyor. Full HD çözünürlükte ve 75Hz tazeleme hızında IPS panel kullanan Samsung, renk ve görüş açısından da oldukça başarılı. Her ne kadar oyuncu ağırlıklı bir model olmasa da AMD Freesynch özelliği olduğunu belirteyim. Bir adet HDMI ve bir adet VGA portu bulunan monitöre bu şekilde iki cihaz bağlamanız mümkün.

Ürünü bu adresten inceleyip satın alabilirsiniz.

HP 24-cb1019nt Bilgisayar

Son ürünümüz ise hepsi bir arada bir çözüm. 12. Nesil Intel işlemci ve 8GB RAM ile gelen ürün genel kullanım için oldukça ideal. 512GB SSD ise işlerinizi hızlı halletmenizi sağlıyor. Panelin yansıma engelleme özelliği ise gündüz veya ışıklı ortamda çalışanların işini kolaylaştırıyor. Açıkçası bilgisayar ihtiyacınız varsa, bu tarz bir ürün işlevsel açıdan işinize yarayacaktır. Ürünü incelemek için sizi bu adrese davet ediyorum.

 

Cevap bırakın