Evden çalışanların işlerini kolaylaştıracak uygulamalar

Evden çalışanları daha verimli hale getirecek yazılımlar

0

Sadece ülkemiz değil tüm dünya daha önce eşi benzeri görülmemiş bir dönemde geçiyor. Dünyanın her köşesinde insanlar COVID-19’dan olumsuz etkilenmeye devam ediyor ve salgının önlenmesi için devletler önlem almaya devam ediyor. Okullar kapatılırken öğrenciler öğrenimine evden devam ediyor, birçok şirket çalışanına evden çalışma olanağı tanıyor. Böylece salgının biraz olsun yavaşlamasına ve çalışanlarının en az düzeyde etkilenmesini sağlamaya çalışıyor. Bu nedenle evden çalışanların sayısı giderek artıyor. Bu yazımızda evden çalışanların en çok işlerine yarayacak uygulamaları derledik.

Zoom

Salgının başlamasıyla birlikte en popüler hale gelen uygulamalardan biri Zoom oldu. Eğitimden iş hayatında birçok alanda kullanılan Zoom, pandemi döneminde şirketlerin ve kullanıcıların en büyük kurtarıcılarından biri oldu. Hatta Zoom üzerinden nikah töreni yapan dahi oldu. Zoom, insanların uzaktan birbirleriyle aynı yerdeymiş gibi toplantı yapabilmelerini sağlayan bir yazılım. Son dönemde sanal arkaplanlardan gürültü önlemeye kadar birçok geliştirme yapıldı ve kullanıcılara daha çok fayda sağlayacak şekilde geliştirildi. Uygulama sadece PC’de değil aynı zamanda iOS ve Android cihazlarda da çalışıyor.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi almak ve indirmek için: https://zoom.us/

Slack

Evden çalışanların en büyük sorunlarından biri iş arkadaşlarıyla olan iletişimleri. İşte bu noktada yine salgın sürecinde en çok popüler olan uygulamalardan biri olan Slack devreye giriyor. Gelişmiş işbirliği ve iletişim özellikleriyle uzaktan çalışanların iletişimini kolaylaştırarak evden çalışma sürecini daha verimli bir hale getiriyor. Çalışanlar arasında kesintisiz iletişim ve ortak bir alan sağlayarak sanal bir ofis görevi görüyor.

Yazılım hakkında ayrıntılı bilgi almak için: https://slack.com/intl/en-tr/?eu_nc=1

Trello

Dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan proje yönetim uygulamalarından biri olan Trello, salgın döneminde evden çalışanların işini kolaylaştıran bir diğer uygulama olarak öne çıkıyor. Sürükle bırak mantığıyla çalışan uygulamada panolar ve kartlar oluşturarak yapılacaklar listesi de dahil olmak üzere birçok liste oluşturabiliyor, iş akışları kurgulayabiliyor ve diğer ekip üyeleriyle birlikte çalışabiliyorsunuz. Trello Web ve mobil cihazlar üzerinden kullanılabiliyor. Ayrıca birçok platforma entegre olabiliyor.

Yazılım hakkında ayrıntılı bilgi almak için: https://trello.com/

Microsoft Teams

Microsoft’un ekiplerin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiği Teams uygulaması gelişmiş video konferan, mesajlaşma, iş birliği, dosya paylaşımı, ekran paylaşımı gibi özellikleriyle uzaktan çalışanların ekip olarak çalışmalarını verimli hale getiriyor.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/group-chat-software

Cevap bırakın