Evdeki internet sorunlarını MESH ile çözün

0

Bugün sizlere ev ve işyerlerindeki çekmeyen internet sorunlarına kesin olacak MESH teknolojisini anlatıyorum.

Evde ya da işyerinde internet kullanırken yaşadığımız birkaç sorun vardır: Kapsama alanının yetersiz olması, hızın yetersiz olması, internetin çekmemesi ve benzeri birkaç sorunu bu kapsamda sayabiliriz.

İşte MESH adı verilen teknoloji bu sorunların tamamını ortadan kaldırmak için geliştirilen bir çözüm. Aslında MESH teknolojisini kullanan cihazlar mevcut internetin kapsama alanını artırırken kullanıcının zahmetsizce ve kolayca güvenli ve hızlı bir internet ağına kavuşmasını sağlıyor.

Evdeki internet sorunlarını MESH ile çözün

MESH teknolojini temelde bir ağ genişletici cihaz grubu gibi düşünebilirsiniz. Bu cihazlar en az 2 adet olur ve ihtiyaca göre 3,4 ve daha fazla sayıda kullanılabilirler. Bu ürünlerden birini internetin bulunduğu yerdeki hatta bağlamanız gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra ikinci cihazı da ilk cihazla eşleştirip, bu ikinci cihazı kapsama alanı içinde olmak kaydıyla farklı bir oda ya da kata koyarak internetinizi genişletmiş olursunuz.

Yani bu tarz cihazlarda biri internetin kaynağında (modem, router ya da switch gibi) durması gerekirken diğeri etki alanı içinde kalmak kaydıyla istediğiniz yere koyabilirsiniz. Genelde iki cihazın birbirini görme mesafesinin 40-50 metreyi geçmeyeceğini hatırlatalım.

Evdeki internet sorunlarını MESH ile çözün

Bu cihazların bir diğer özelliği ise siz hangisine bağlanırsanız bağlanın aynı isimli Wi-Fi ağında kalmanızdır. Bu sayede siz bir odadan diğerine ya da bir kattan diğerine gittiğinizde bile aynı Wi-Fi ağındaymış gibi hızlı ve kesintisiz hareket edebilirsiniz. Bu da MESH cihazlarının aynen bir baz istasyonu gibi kesintisiz çalışmasını sağlar. MESH’in en önemli özelliklerinden birisi de budur ve tercih edilmesi noktasında önemli avantaj sunar bu özelliği.

Günümüzde MESH özelliği bulunan hazır ürünler satıldığı gibi bazı modem/router cihazlarının da bu tarz özelliği bulunmaktadır. Bu da çok fazla ek maliyet olmadan da altyapı kurmanıza yardımcı olur. Ancak bu yöntem hazır olarak alınan MESH cihazlarının kurulumu kadar kolay değildir.

Hangi internet altyapısını kullanıyorsanız kullanın MESH, yukarıda anlattığımız sorunlara kesin çözüm olacak bir teknoloji olarak karşımızı çıkıyor. Konuyla ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

MediaMarkt internet sitesinde bu  teknolojiye sahip cihazları ilgili linke tıklayarak görebilirsiniz.

 

Cevap bırakın