Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınEvde restoran kalitesinde piliç çevirme!

  Evde restoran kalitesinde piliç çevirme!

  Ekran Resmi 2015-07-23 21.33.05

  Tüketici elektroniği kavramı, mutfaklara kimi zamanlarda alışılmışın oldukça dışında faktörler kazandırabiliyor. Türkiye’de piliç çok sevilen ve yoğun olarak tüketicilen bir gıda türü. Evlerde fırında, ızgarada ya da kızartılarak pişirilen piliçlerle ilgili yapılacaklar da az çok bellidir. Marketlerden alınan piliç, kısa bir işlemin ardından tercihe göre hazırlanır.

  Sofraların aranılan yemeklerinden biri olduğu gibi şehir hayatında da sık sık karşılaşılan bir türdür piliç. Örneğin restoranlarda, döner ya da piliç çevirme işlemi ile sunulur piliçler. Piliç çevirme demişken, belki de en sevilen türü budur. Kızartılan tavuk, baharatlanır ve afiyete yenir. Peki dışarıdan satın almak yerine pilici evinizde ‘çevirme’ yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

  Ekran Resmi 2015-07-23 21.33.14

  ‘Evet bu da oldu’ dedirten Ronco ST5000PLGEN Showtime Rotisserie Platinum Edition restoran kalitesinde tavuk ve kızartmaları evinize getiriyor. Agresif bir slogan sahip: Ayarla ve unut! Çünkü oldukça pratik ve ‘otomatik’ Deyim yerindeyse evinizin mutfağını bir tür restorana çevirmeye de hazır.

  Mutfağa alışılmışın dışında bir teknoloji getiren bu aygıt, aslında bir tür fırın. İki adede kadar bütün tavuk yerleştiriliyor ve ardından da ayarlar yapıldıktan sonra pişmesi bekleniyor. Hepsi bu…

  Ekran Resmi 2015-07-23 21.33.22

  Klasik fırın mantığı ile çalışan Ronco ST5000PLGEN, içindeki dişlilerin tavukla birlikte dışarı çıkarılması ile beraber sizi lezzetli ve kızarmış yemeğinizle baş başa bırakıyor. 2 tavuk, dolayısıyla 4-6 kişilik yemeği aynı anda pişiriyor. Bu arada et de pişirilebiliyor.

  Türkiye’de online alışveriş kanalları ile satın alınsa da henüz pek bilinmeyen bu ürün, ABD’de adeta her mutfağa giriyor. Çeşitli boyutlarda satılan bu keyifli fırının fiyatları yurtdışında 160 dolardan başlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN