Evde piknik keyfi yaşamaya ne dersiniz?

0

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte piknik sezonu da açıldı. Ancak büyük şehirlerde yaşayanlar için günübirlik pikniğe gitmek ve dönmek oldukça zor olabiliyor. Trafik, piknik yerlerinin kalabalığı derken hafta sonu adeta işkenceye dönüşebiliyor.  Peki konforunuzdan ödün vermeden evinizde piknik keyfi yaşamak ister misiniz? Bu ay sizler için evde piknik keyfi yapmanıza yardımcı olacak ürünleri araştırdım.

Evinizin konforunda mangal keyfi

Piknik deyince ister istemez insanın aklına ilk olarak mangal yakmak geliyor. KORKMAZ A 333-02 Mangalet BBQ Granit Grill Elektrikli Izgara mangal keyfini evinize getiriyor. Artık mangal yapmak için çok uzağa gitmenize, mangalı yakmak için insan üstü bir çaba harcamanıza gerek kalmıyor. Hem evde, hem de bahçede kullanabileceğiniz bu pratik ürünle dilerseniz iftar sofralarını şölene dönüştürebilirsiniz. Özellikle yazlık, bahçeli, balkonlu ya da teraslı evler için son derece kullanışlı bir ürün.

Artık yeni nesil ergonomik tasarımlarla mangal keyfi çok daha kolay ve zahmetsiz bir hale geldi. Mangalet Granit, bakalet tutamakları ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Gıda ile temasa uygun hazırlanan yanmaz yapışmaz yüzeyi sayesinde hem kolayca temizlenebilme hem de bulaşık makinesinde yıkanabilme fırsatı sunuyor. Keza lezzetli bir yemeğin ardından mutfakta saatler geçirmek istemiyorsanız, satın aldığınız ürünün temizliği konusuna da dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca enerji tasarrufu sağlayan özel tasarımlı resistans ve yağ özelliği; 250 derece sıcaklığında bile kömür ve odun zahmetine girmeden, yaz kış evde mangal keyfi yapma imkanı sağlıyor.  Kullanım kolaylığı ve profesyonel pişirme tekniklerine göre tasarlanan Mangalet Granit ile adeta bir chef gibi profesyonel ızgaralar hazırlayabilirsiniz. Ürünün çıkarılabilen fiş ve rezistans özelliği, istendiğinde ızgara ile rahat servis yapabilme imkânı sunuyor. Mangalet ile et, balık ve sebze için mükemmel performans sağlayan %100 alüminyum pişirme yüzeyi sayesinde 250° de kömür, odun zahmetine girmeden mangal keyfi yaşayabilirsiniz.  

Maşasız olmaz

Mangal yaparken en önemli yardımcımız elbette maşalar. Rahatlıkla etleri ve sebzeleri kavrayabilen ve yiyecekleri yanmadan, rahatlıkla çevirebileceğimiz bir maşa tercih edebiliriz. LEIFHEIT LFH Barbekü Maşası ile rahatlıkla yiyecekleri mangalın üzerine yerleştirip, piştiğinde servis tabaklarınıza alabilirsiniz. 23 cm’lik çok kullanışlı barbekü maşası ile mangal yapmak daha kolay hale gelecek.


Piknik masası çaysız olmaz
Piknik masalarının olmazsa olmazıdır çay. Hele bir de tertemiz orman havasını içinize çekerken, demli bir çayın keyfine doyum olmaz. Böyle bir ortamda kim çayını keyifle yudumlamak istemez ki?! Ben isterim doğrusu. Çayı nerede içtiğimizin yanı sıra, nasıl demlendiği de son derece önemli. Keza en güzel çay semaverde demleniyor. Ancak klasik yöntemlerle semaverde çay keyfi çok eskilerde kaldı. Artık semaverler de modernleşti ve elektrikli semaverler mutfaklarda yerini aldı. KORKMAZ A342-02 Desenli Çaykolik Semaver ile hem kalabalık misafiriniz geldiğinde, hem de iftar sonrası çay servisi için son derece pratik bir ürün. Çay suyunu kısa sürede hazırlayıp, çayınızı en ideal sıcaklıkta tutabilirsiniz. Ürün, 3 litrelik çelik su ısıtıcısına ve 0.7 litrelik porselen bir demliğe sahip. Hem çok şık, hem de kullanışlı. Temizlemesi de son derece pratik.

Cevap bırakın