Evde film havası

Evde film havası

0

Yaz bitti ve sonbaharı neredeyse yaşayamadan bir anda kendimizi soğuk hava rüzgarlarında bulduk. Dünden itibaren sıcaklığın 10 derece düşmesi, aklımıza bir anda evde battaniye ve film keyfini getirdi. Tam da evde film havası, öyle değil mi? Eğer işten vakit ayırıp bunu yapma imkanınız varsa sizlere birkaç bluray oynatıcı önerelim…

evde film havasi

Evde film havası

Dün havanın sıcaklığı 10 derece düştü ve bir anda kendimizi montlarımızın içinde bulduk. Sonbahara kendimizi yeni alıştırmaya başlamışken havaların bir anda soğuması bizim de kendimizi kışa hazırlamamız gerektiğinin ilk sinyallerini verdi. Sosyal medya hesaplarında Game of Thrones dizinin en bilinen cümlesi ‘winter is coming’ hikayeleri sıklıkla dönmeye başladı. Bu havalar genelde birçoğumuza evde battaniyeyi çekip bol bol film izlemeyi çağrıştırıyor, öyle değil mi? Eğer imkanınız varsa sıcak bir çayınızı yanınıza alın, battaniyenizi üzerinize çekin ve izleyeceğiniz filmleri, dizileri ardı ardına sıralayın. Havalar tam de evde film havası…

3D izleme keyfi

Bu havada evde ayaklarınızı uzatıp kaliteli görüntüye sahip film keyfi yapmak için en ideal ürünlerden biri bluray oynatıcılar. Samsung’un BD-J5500 modelindeki bluray oynatıcısı da oldukça kaliteli bir görüntü sunuyor. Kavisli tercih edilen tasarımı ve yüzeyindeki mikro dalgalı deseni de şıklığını ortaya koyuyor. Teknik özelliklerine gelince, 3D görüntüyü desteklediğini söyleyelim. Hem de Full HD 3D olduğunu da ekleyelim. Desteklediği diğer formatlar ise DivX, WMA, WMV (Windows Media Video), LPCM, MKA, XVID ve AAC… Eğer 3D özelliğine sahip bir televizyonunuza varsa bu havada evinizde farklı bir film deneyimi yaşayabilirsiniz.

SAMSUNG BD-J5500/TK 3D Smart Bluray Oynatıcı ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Tam bir eğlence kutusu

Film keyfinizi en iyi şekilde yapmak ve bu anın keyfini de tam anlamıyla çıkarmak için sizlere önereceğimiz bir diğer ürün ise Pioneer’ın BDP-180-K modelindeki bluray oynatıcısı. Nefes kesen ev sinema ortamı sunan bu ürün, şık tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplarken, sunduğu teknolojik özelliklerle de dikkat çekiyor. Pek çok formatı destekleyen cihaz, FLAC dosyaları, DSD ve HD çok kanallı sesleri de destekliyor. 3D özelliğine de sahip bluray oynatıcı, ayrıca bir USB ön girişi de sağlıyor. Böylelikle izlemek istediğiniz film ya da dizileri tek bir hareketle izleyebiliyorsunuz. Bunun dışında bluray filmlerinizi ‘sesli hızlı görüntüleme’ ve ‘sesli yavaş görüntüleme’ seçenekleriyle, ses özelliklerini değiştirmeden oynatmanız da mümkün.

PIONEER BDP-180-K Blu-ray ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Filme kaldığınız yerden devam ediyor

Evde film havası dedik ve son olarak da size bir DVD oynatıcı önermek istiyoruz. Sony’nin DVP-SR760H modelindeki ürünü oldukça kaliteli görüntü sunan ve şık tasarımıyla da dikkat çeken bir ürün. CD-R/RW, DVD+RW/+R/+R DL, DVD-RW/-R/-R DL, JPEG, MP3, MPEG-4WMA, AAC, doğrusal PCM ve Xvid gibi farklı kaynakları destekleyen üründe, görüntüyü ve ses kalitesini HDMI çıkışıyla daha iyi elde edebilirsiniz. Filmleri normalden yaklaşık 1.5 kat hızda sesli ve görüntülü olarak oynatmanız da mümkün. Ya da dilerseniz dikkatinizi çeken sahneleri daha detaylı izlemek için görüntüyü yavaşlatabilirsiniz. Ayrıca filmin tamamını bitirmeyip ara verdiyseniz nerede kaldığınızı hatırlamanıza gerek yok. Filmi izlemeye daha önce bıraktığınız yerden başlayabilirsiniz. DVD oynatıcı, altı adede kadar önceden oynatılmış diskte kalınan noktaları hatırlayabiliyor.

SONY DVP-SR760H DVD Player ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Sizlere şimdiden bol keyifler ve iyi seyirler dileriz.

Cevap bırakın