Evcil hayvanlarınıza yönelik uygulamalar ve teknolojik cihazlar

0

Akıllı telefonlar ve tabletlerle birlikte işlerimizi kolaylaştıran, günlük hayatımızı düzene sokan birçok uygulama da hayatımıza girdi. Birçok şeyi yapmadan önce ilk önce telefonumuza bakıyoruz, sonra yapıyoruz. Örneğin yola çıkmadan önce trafik nasılmış diye akıllı telefonumuza sarılıyoruz. Aynı şekilde tatile çıkmadan önce de tatile çıkacağımız tarihlerde havanın nasıl olduğuna bakmak için yine akıllı telefonumuza sarılıyoruz. Peki evimizde, işyerimizde baktığımız, beslediğimiz evcil hayvanlarla ilgili işlerimizi kolaylaştıracak uygulamalar yok mu? Elbette var. Bu yazımızda bu uygulamaların ve cihazların bazılarını sizler için derledik.

Alcatel MoveTracker

Alcatel’in geliştirdiği evcil hayvanınızın konumunu takip edebilmenizi sağlayan bu GPS cihazı sayesinde hayvanınızın nerede olduğunu sürekli takip edebiliyorsunuz. Gezdirirken kaçarsa telefonunuzdan konumunu takip edip kısa sürede bulabiliyorsunuz. Aynı şey çalınması için de geçerli. Cihazın bir diğer özelliği ise belirli bir sınır belirleyebilmeniz.  Örneğin köpeğiniz bahçenizdeyse bahçenizle sınırlı bir alan belirliyorsunuz. Bu alanın dışına çıktığı anda telefonunuzdan bir uyarı alıyorsunuz. Oldukça hafif olan cihaz darbelere ve suya, toza dayanıklı. Renkli bir silikon kılıfla birlikte geliyor. Cihazın çalışması için sim kart takılması, dolayısıyla bir GSM aboneliği yapılması gerekiyor. Ürünün fiyatı ise 319 TL.

Ürünü incelemek ve satın almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_alcatel-movetrack-gps-tracker-siyah-1177778.html

Petsbook

Evcil hayvan sahiplerine ve sahiplenmek isteyenlere yönelik bir platform olan uygulamada evcil hayvanlarla ilgili bilgi alınabiliyor, sahiplenme yapılabiliyor ve evcil hayvanlara eş bulunabiliyor. Platformu Türkiye’nin dört bir yanından kullanan on binlerce hayvansever bulunuyor. Evcil bir hayvanınız varsa ya da sahiplenmek istiyorsanız bu uygulamayı denemenizde büyük fayda var.

İndirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bilgetech.petsbook

petsbook

Ben Dostum

“Ben Dostum” kar amacı gütmeyen, sahipsiz hayvanlar ve hayvan dostları yararına faaliyet gösterecek, mobil uygulama temelli bir sosyal sorumluluk projesi. Sahipsiz hayvanlar için bir fon oluşturulması ve sahipsiz hayvanların en iyi şekilde bakılabilmesini hedefliyor. Uygulama ayrıca birçok hayvanseveri aynı platform üzerinde buluşturuyor. Kullanıcılar birbirleriyle iletişim kurabiliyor, sahiplendirme yapabiliyor ve soru sorabiliyorlar.

Uygulamayı indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fyk.bendostum

Can Dostum

Sırada can dostunuz köpeğinizle ilgili birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bir uygulama olan Can Dostum var. Uygulama ile köpeğinizin ırkı, genel ve diğer özellikleri, bakımı, sağlığı, eğitimi, beslenmesi ile ilgili birçok bilgiye ulaşabiliyor hatta eğitim dahi verebiliyorsunuz. Uygulamada köpeğinizle ilgili merak ettiğiniz neredeyse her şeye ulaşmak mümkün.

İndirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sitiv.kopeklerhakkinda

Cevap bırakın