Evcil Hayvanlar için İlginç Teknolojiler

      Günümüzde teknolojinin hayatımız üzerindeki etkilerini anlatmaya gerek yok. Yapılan her şey de, angarya olarak gördüğümüz işlerde bile teknoloji bir şekilde işi basitleştirebiliyor.  Evcil hayvan bakımı konusunda yapay zekadan tutun da evdeki akıllı cihazlara kadar teknolojik aletlerin kullanımı da giderek artırıyor.  Evcil hayvanlar da yeni teknolojilerden nasibini alıyorlar. Evcil Hayvanlar için İlginç Teknolojiler başlıklı yazımda, herkesin kalbinde farklı bir yeri olan, bazıları için hayatının vazgeçilmez bir parçasını teşkil eden evcil hayvanlar için kullanılabilecek ilginç teknolojilere örnekler vereceğim.

iFetch, Etkileşimli Top 

Source: goifetch.com

      Evcil hayvanlardan köpekler getirme oyununa bayılırlar. Her köpek sahibi bunu bilir.  Köpeğinizle haftada kaç kez getirme oyunu oynadığınızı hiç düşündünüz mü? Cevap çok değilse, iFetch, sizin ve köpeğiniz için uygun bir çözüm sunuyor.

      Yenilikçi ve basit tasarımı ile iFetch, içine konulan topları istenilen mesafelere fırlatarak, evcil hayvanınızı eğlendirebiliyor. Evcil hayvanın boyutuna göre farklı modellerde seçilebilen iFetch, temizlemesi kolay, taşınabilir ve pille çalışan bir oyun aparatı olarak öne çıkıyor.  Çok dayanıklı olmaması ve kısa pil ömrü, ürünün eksileri arasında yerini alıyor.

Whistle 3 GPS,  Evcil Hayvan Takip Cihazı

Source: whistle.com

       Neredeyse tüm evcil hayvanlar için kullanılabilecek olan Whistle 3 GPS  takip cihazı, evcil hayvanların yerini sürekli takip etme endişesinden kurtarıyor. Özellikle, sürekli gezmeyi seven evcil hayvanlar için tek yapmanız gereken, takip cihazının tasmasını takmak. Cihazı evcil hayvanınıza taktıktan sonra, akıllı telefon uygulamasından, hayvanınızın nerede olduğu hakkında bildirim ve uyarılar alıyorsunuz.  Cihazın uygulaması üzerinde, hayvanınızı takip etmek için etkileşimli yol haritaları gösteriliyor.

Petcube

Source: petcube.com

      Petcube, üzerinde bulunan çift yönlü telsiz yardımıyla, evcil hayvanlarınız ile konuşmanızı sağlayan bir cihaz olarak sunuluyor. Cihaz, fiziksel olarak evcil hayvanınızın yanında olmasanız bile, onunla oyun oynayıp oyalama özelliği barındırıyor.  Cihaz tıpkı bir bebek telsizi gibi çalışıyor. Cihazın sahip olduğu özellikler arasında; köpek versiyonunda ödül vermek ve kedi versiyonunda da lazer oyuncağı ile kedinizle oyun oynamak bulunuyor. Cihaz üzerinde 1080p HD kamera, gece görüşü, 3x dijital Zoom, 2 yönlü ses sitemi, ses algılama ve kablosuz iletişim bulunur.

SureFeed, Evcil Hayvan Besleyici

Source: www.surepetcare.com

     SureFeed, evde birden fazla evcil hayvan beslendiği durumda, hayvanlara takılan Mikroçip sayesinde, her birine farklı ve uygun yiyeceklerin verilmesini sağlıyor. SureFeed, evcil hayvan besleme konusunda en iyi teknolojiler arasında geliyor. Cihaz, yalnızca programlandığı mikroçipi algıladığında açılan kapalı bir kapak sayesinde evcil hayvanların beslenmesini sağlıyor. SureFeed, içine konulan yiyeceği algılayarak işlevsel hale geliyor. Hava geçirmez ve yiyecekleri taze tutması, önemli özellikleri arasında geliyor.

     Twitter takip için @salihertugrul       YouTube kanalım

Cevap bırakın