Ev Partiniz İçin Teknolojik Çözümler

0

Evde eğlenmeyi sevenler özellikle yılbaşı gibi özel günlerde kişisel partiler düzenlemeyi tercih edebiliyor. Biz de enteresan ürünlerle teknolojiyi ev partilerinize renk katmak için bir araya getirdik. Sadece yılbaşı için değil her türlü etkinlikte kullanabileceğiniz bu ürünlerle eğlenceli zaman geçirmeniz dileğiyle…

Scratch2Go_Web_022
Scratch 2 Go
Önce müzik diyoruz ve sizi DJ’e çeviriyoruz. Tabletinizin üzerine vantuz gibi bir sistemle oturan bu ürün görüntü olarak çok şık. Ürün 7 inç ekranlarla da çalışabilse de daha rahat kullanım için 10 inç ve üzeri ekran boyutu tavsiye ediliyor. iPad başta olmak üzere Android ve Windows cihazlarla da uyumlu bu ürün ücretsiz olarak yüklenebilen ION’s iDJ 2 Go ile kullanılabiliyor. Bu programa ek olarak beşe yakın DJ uygulaması ile Scratch 2 Go’yu rahatlıkla kullanmak mümkün. Bundan sonrası sizin maharetinize kalıyor. DJ olarak hünerlerinizi sergilemek ve teknolojinin nimetlerinden faydalanmak size kalmış.

Son olarak müzik arşivi olarak iPod kullanıyorsanız Numark IDJ2’nin son derece kapsamlı bir çözüm olduğunu belirtmeden DJ sayfasını kapatmayalım. Dock mantığıyla çalışan bu müzik istasyonu (!) her türlü DJ sorununa kökten çözüm sunuyor.

groggy-coaster__23484_PE079435_S4

Ikea Groggy Coaster
Bardak altlığı evinizde vereceğiniz bir partinin en önemli bileşeni olabilir. Bardak, kadeh ve şişelerdeki sıvı ortamın ısınmasıyla buharlaşıp mobilyalarınıza zarar vermek için var gücüyle hücum ederken size güçlü bir alternatif sunuyoruz. Paslanmaz çelikten üretilmiş bu ürünün 6 adeti yaklaşık 7 dolara satılıyor. Ülkemizdeki Ikea’da satışını bulamadığımız bu ürünü meraklılarının temin edeceğine eminiz.

plum-cocktail-shaker-02

Tom Dixon Plum Shaker
Kokteyllerle aranız nasıl? Tabii ki kimse sizden Tom Cruise’un barmen rolündeki performansını beklemiyor. Ancak kendinizi hor görmeyin. Aradaki farkı teknoloji ile kapatmak için Tom Dixon’ın shaker’ını kullanabilirsiniz. Ürünün krom dış kaplamasının göz alıcı çekiciliği emin olun ki sadece su bile servis etseniz kuyrukların oluşmasına neden olacak.

PG-200169

Peugeot Moulins Elis Elektrikli Tirbuşon
Parti anında bir içki şişesi açmak sizi rezil de edebilir vezir de… İşini şansa bırakmak istemeyenler için ünlü otomobil markası Peugeot tarafından geliştirilen bu ürün şaşmaz bir mekanikle her türlü mantara gerekli basıncı uygulayıp açabiliyor. Tabii bu detaylı işlem hiç de ucuz değil. Bond’a yakışan ürünü www.peugeot-moulins.com adresinden 150 dolara satın alabilirsiniz.

softlight

Mathmos Softlight

Işıklandırma bir büyü gibidir. Zaten illüzyon sanatının da önemli bir kısmı ışıklandırma hilelerine dayanır. Siz de bulunduğunuz mekanı birkaç ışık hilesiyle çok daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Bunun için Mathmos çözümleri aklınızda olsun. Mathmos aslında 1963’te kurulan ve sektöre farklı yorum katabilen köklü ve yaratıcı çözümler sunan bir firma. Biz küçük ve çarpıcı olduğu için Softlight’ı seçtik ancak özellikle projeksiyon ile ışık yansımaları gibi efektler sunan diğer modeller ilginizi çekecektir.

PartyBotMicro_Web

Party Bot Micro

Robotlar dünyamızı ele geçirmeye alttan alttan iyice hazırlanıyorlar. İşte hayatımızın en mutlu anlarına ustaca sızmakta uzman olan robotlar şimdi de parti robotu olarak dikkatleri üzerinde toplayacaklar. Ion firması tarafından geliştirilen Party Bot Micro, Bluetooth ve kablolu bağlantı desteği ile geliyor. Robotun diğer benzer hoparlörlerden ayrılma nedeni kafasına (motoruna) göre hareket edip ışık saçması. Tabii böyle deli gibi ortalıkta dönüp ışık saçıp şarkı çalan bir cihaz çok ama çok önceleri Eminönü’nde alt geçitteki satıcılar tarafından icat edilmişti. Oraya gidenler hatırlayacaktır David Lynch filmlerinden fırlamış gibi duran bir sahne… Satıcılar her türlü sesli ve hareketli oyuncakları daracık mekanları akıllıca kullanarak satışa sunuyor… İşte bu retro sahneyi kendi evinizde canlandırmak için Party Bot Micro ideal bir arkadaş.

Cevap bırakın