Essential Phone’da son durum

0

Essential Phone’un satış rakamları beklenenin de altında kaldı. İşte detaylar…

Android’in kurucu isimlerinden olan Andy Rubin tarafından yeni nesil çok güçlü bir telefon olarak tanımlanan Essential Phone, yanlış pazarlama stratejilerinin kurbanı oldu. Telefon satışa sunulduktan sonra bir ay içinde yalnızca 5 bin civarı sattı. Büyük umutlarla, pek çok yeni özellik ile sunulan Essential Phone satış rakamları hayal kırıklığı yaratırken bazı otoriterler için bu sonucun önemli sebepleri var;

Telefonun bu kadar az satmasının altındaki en büyük sebep olarak pazarlama konusunda hata yapılması gösteriliyor. Amerika’nın Sprint operatörü ile satılan bu akıllı telefon yalnızca operatöre bağımlı olarak ve yalnızca Amerika’da satıldığı için kullanıcıların ilgisini çeksede büyük satış rakamlarına ulaşmayı başaramadı. Daha küresel bir yaklaşım sergilemek yerine bu şekilde kampanya ürünü gibi ivme kazandırıldı ve sonuç hüsranla tamamlandı. Şu an akıllı telefon dünyasının dev şirketleri günde 5 bin telefon satıyorlarken Essential Phone gibi ciddi manada kaliteli bir ürün 1 ayda 5 bin adet satabiliyor.

Bazı otoriterler de ürünün bu kadar az satıyor olmasının altındaki sebebin cihazın ekranının ortasında bulunan kamera olduğunu öne sürüyor.

Cevap bırakın