Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEski Twitter CEO'su Dick Costolo dizi senaristi oldu

  Eski Twitter CEO’su Dick Costolo dizi senaristi oldu

  sv_header_740_85

  Teknoloji dünyasının tanınmış isimlerinden Dick Costolo, geçtiğimiz haziran ayında Twitter CEO’su görevinden istifa ederek adından yoğun bir şekilde söz ettirmişti. Yerini geçici CEO olarak Jack Dorsey’e bırakan Costolo’nun ABD’nin önde gelen TV kanallarından HBO’da yayınlanan Silicon Valley (Türkçesi: Silikon Vadisi) dizisinde senarist olmayı kabul ettiği açıklandı.

  11 milyon 200 bin dolarlık tazminatla CEO’luk görevinden ayrılan Costolo, aynı zamanda Twitter’ın yüzde 1,6’sının sahibi. Şimdilik tüm bu uçsuz bucaksız malvarlığına karşın ilgileneceği bir işi bulunmayan isim; aralarında Emmy, Golden Globe gibi TV endüstrisinin en prestijli platformlarında birçok dalda aday gösterilen ve dünya genelinde büyük ilgi gören HBO dizisinde yazarlardan biri olacak. Gelişme, Costolo tarafından da resmi olarak doğrulandı.

  Twitter's CEO Dick Costolo is seen during a conference at the Cannes Lions

  İstifa ettiğini açıkladığında Twitter hisseleri yüzde 7 değer kazanan ve genel olarak ‘yeterince başarılı olmadığı’ yönünde eleştirilen Costolo’nun yeni işi, aslında çok da fazla bilinmeyen yetenekleri ile bir hayli örtüşüyor. 52 yaşındaki Costolo, teknoloji dünyasına adım atmadan önce Chicago’da komedyenlik yapmıştı ve bu açıdan yaklaşıldığında bile başarılı TV dizisine ilginç renkler katması olası görünüyor.

  main-s2b

  Silicon Valley bir TV fenomenine mi dönüşecek?

  HBO’nun en iddialı yapımlarından Silicon Valley, özellikle girişimciler ve teknoloji sektöründe çalışanlar tarafından takip edilmesi tavsiye edilen, oldukça güçlü yönlere sahip bir yapım. Komedi ağırlıklı tarzı, dramatik öğelerle de buluşuyor ve dinamizmi üzerinden ele alındığında bir hayli keyifli. Ayrıca 28-30’ar dakikalık nispeten kısa bölümleri ile son derece ‘dolu’ bir TV deneyimi vaat etmeye de devam ediyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN