Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaEski Tumblr kullanıcı adları otomatik olarak silinecek

  Eski Tumblr kullanıcı adları otomatik olarak silinecek

  tumblr

  Genellikle e-mail adresleri konusunda yaşanan bir durumdur; çok eski adresler tekrar girildiklerinde ‘başarısız girişim’ uyarısı alınır. Dijital dünyada kullanılmayan, unutulan milyarlarca şifre, kullanıcı adı var ve tanınmış sosyal ağ platformu Tumblr, yaptığı kısa bir açıklama ile 2 yıldır giriş yapılmayan kullanıcı adlarının otomatik olarak silineceğini duyurdu.

  Eğer Tumblr’a eskiden girip sonrasında bu alışkanlığınızı terk ettiyseniz yakın zamanda kullanıcı adınızla oturum açmanız mümkün olmayabilir. Bu haberi okuduktan sonra eski Tumbr adınızı kaybetmemek için platoforma giriş yapmayı deneyebilirsiniz; açıklamaya göre bir süre daha eski kullanıcı adları aktif kalacak ve böylelikle eski bilgilerin kaybedilmemesi için ‘eski de olsa’ Tumblr sayfa sahiplerine son bir şans daha verilmiş olacak.

  tumblr

  2 yıl önce de uygulanmıştı

  Tumbr’ın mevcut kullanıcı profilini ortaya koymak ve eski kullanıcılarını da rafa kaldırmak temelindeki adımının benzer örneklerine başka sosyal platformlarda da rastlandı. Örneğin Twitter’da da Tumblr’daki gibi bir adım çok eskiden atılmıştı. Ayrıca Tumbr, 2013 yılında da hemen hemen benzer bir adım atmıştı, özetle sosyal ağın 2 yıl arayla mevcut kullanıcı profilini oldukça yoğun bir güncellemeden (giriş yapmayanların imha edilmesi) çeçirdiği görülüyor.

  Dijital çöplük

  Tumblr’daki otomatik imha hamlesi, aynı zamanda büyük bir verinin de ortadan kaldırılması anlamı taşıyor. Kullanıcıların eskiden açtıkları hesaplarda yer alan multimedyalar da ortadan kaldırılmış oluyor. Kullanıcı tarafından terk edilmiş dijital çöplük durumundaki, hiçbir işe yaramayan verilerin ortadan kaldırılması genel olarak doğru girişim olarak yorumlanıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN