Eski Motorola başkanı Google’a katıldı

0

imgs0554-20141028_10-01-50_9Mart ayında Lenovo’dan ayrılan eski Motorola Başkanı Rick Osterloh’un eski şirketi Google’a geri döndüğü duyuruldu. Daha önce Google bünyesinde ürün yöneticisi olarak görev alan Osterloh, daha sonra Motorola başkanlığına getirilmiş, ardından Google’ın Motorola’yı Lenovo’ya satışıyla beraber Çin merkezli şirkete geçiş yapmıştı. Geçtiğimiz ay Lenovo’daki görevinden ayrılan isim, yeniden Google bünyesine merhaba demiş oldu.

Geçmişinde önemli pozisyonlarda yer alan ve teknoloji dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Osterloh’un Google’da hangi konuda görev alacağı da açıklık kazandı. Google açıklamasına göre Osterloh, Kıdemli Başkan Yardımcısı ünvanına sahip olacak ve CEO Sundar Pichai’ye bağlı olarak çalışacak. Doğrudan etkili olacağı alan ise donanım alanında olacak. Şirketin donanım alanındaki girişimi ATAP’ın başındaki Regina Dugan’ın boşluğunu dolduracağı kaydedilen Osterloh, bu organizasyondaki yeniden yapılanma sürecini yönetecek. Dugan, geçtiğimiz dönemde Facebook’a geçiş yapmış ve Google’ın da bu alandaki boşluğu tecrübeli bir isimle dolduracağı iddia edilmişti.

Eski Motorola Başkanı, Google’daki yeni görevinde Nexus cihazları, Pixel C, Onhub, Chromebook, Chromecast gibi ürün kategorilerinin sorumluluğunu üstlenecek. Ayrıca Google Glass projesi de Osterloh’un kontrolüne geçecek. Tüm bu birimlerin henüz beklenen atılımı gerçekleştirememe gibi bir ortak özelliği var. Özellikle Chromebook ve Chromecast oldukça zayıf kaldı, Google Glass beklentileri karşılayamadı ve en nihayetinde de Nexus cihazların küresel pazarlarda son yıllarda büyük ses getiremediği gözden kaçmıyor.

Cevap bırakın