Apple, eski iPhone modelleri için harekete geçti!

0

iOS 11 ile beraber en merak edilen konuların başına eski iPhone modelleri ve onların bu yeni işletim sistemi ile olan uyumları yerleşmişti. Başlarda bu ilişki biraz sorunlu olsa da, yeni iOS 11 versiyonları ile beraber artık 3 yıllık olan cihazlar da belli performans iyileştirmeleri gördü.

Eski iPhone modelleri için saat hızı çözümü

Elbette her şey tamamen kusursuz ilerlemiyor. Eğer 3 yıl ve daha eski iPhone cihazına sahipseniz bataryanın yıllar boyu aşınmasından dolayı telefonunuz daha sık şarj ünitesine ihtiyaç duyacak ve belli sorunlar yaşayacaksınız. Yeni işletim sistemiyle bu sorunlar iyice baş gösterince, firma telefonların frekans değerlerini düşürerek geçici bir çözüme gitti. Böylece biraz daha yavaş çalışıyor olsa da kullanıcak batarya performansı tarafında istedikleri verimi alabildiler.

eski iPhone

Örnek olarak; iPhone 6 işlemcisi standart olarak 1400 Mhz‘lik bir saat hızıyla çalışıyor. iOS 11.2.0 ile beraber Apple bu frekans hızını eski modellerde 600‘e kadar düşürüyor. Bu tamamen sizin pilinizin aşınma seviyesi ile alakalı bir durum. Eğer yeni bir batarya alırsanız da sistem otomatik olarak saat hızını yükseltiyor.

 

Cevap bırakın