Eski Facebook mühendisi ormanda yaşamaya başladı

0

Facebook ve Twitter`da önemli görevler üstlenmiş olan Antonio Garcia Martinez, teknolojik gelişimin bir felakete yol açacağını iddia etti ve önlem olarak da ormanda yaşamaya başladı.

Kariyeri boyunca Facebook, Twitter gibi dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinde önemli yöneticilik görevleri üstlenen Martinez, BBC’ye `Slikon Vadisinin Sırları` adlı program kapsamında verdiği röportajda ilginç iddialarda bulundu. Martinez, teknolojinin yoğun gelişiminin otuz yıl içerisinde insanlığın yarısını işsiz bırakacağını düşündüğünü söyledi. İşler çirkinleşebilir ve ben de buradayım diyen eski Facebook mühendisi, yalnız olmadığını da belirtiyor. Bunun yükselen bir trend olduğunu ve önlem alınması gerektiğini sözlerine ekliyor.

Bu açıklamasıyla kuşkusuz robot teknolojisinin yükselişine ve on yıl kadar sonra asker olarak kullanımlarının artacağı yönündeki güçlü beklentilere işaret etti. Askerlerin robot olmalarıyla beraber artık savaşların da artacağını söyleyen Martinez, ileride ABD’de para birimi olarak ‘mermilerin’ kullanılacağını düşündüğünü ifade ederek dikkat çekici yorumlarını devam ettirdi.

Artık ormanda yaşıyor

Eskiden pek çok teknoloji şirketinde önemli görevler üstlenen Martinez, şu anda ormanlık bir alanda insanlardan çok uzaklarda yaşıyor. Günlerini önemli gördüğü ürünleri stoklayarak geçiriyor. Bu tercihinin sebebi de teknolojinin geleceğine korkuyla bakıyor olması ve hayatını farklı bir şekilde yaşamak istemesi…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın