ESET, 2019 yılı güvenlik yazılımlarını tanıttı

0

Önde gelen antivirüs markalarından ESET, siber tehditlere karşı geliştirilen 2019 sürüm yeni bireysel ve kurumsal ürünlerini piyasaya sundu.

Dijital sistemleri hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri, casus yazılımlar ve şifre-fidye programları gibi kötü amaçlı yazılımlarla mücadele eden yeni ESET 2019 dijital güvenlik ürünleri, İstanbul Mövenpick Oteli’nde yapılan basın toplantısıyla duyuruldu.

Toplantıda ESET Türkiye CEO’su Alain Soria, ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban, ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal ve ESET Dağıtıcı ve Saha Grup Müdürü Hakan Ünlü yenilikleri anlattı.

2018’de phishing (olta) atakları ve fidye yazılımları olağanüstü artış gösterdi. Kullanıcının sistem gücünü çalarak gerçekleştirilen kripto para madenciliği ise bu yılın ilk 6 ayında dünyanın en sık karşılaşılan siber tehdidi oldu. Yenilenen ESET NOD32 Antivirus’ün yanı sıra ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium ve ESET Multi-Device Security yazılımları, bu ve buna benzer karmaşık saldırılara, çok katmanlı yeni teknolojileriyle cevap veriyor.

ESET Türkiye CEO’su Alain Soria

Kripto paralara yönelik güvenlik çözümü de geldi

Dalgalı seyir izlese de çeşitli tahminler, kripto para piyasasının yakın gelecekte 1 trilyon dolara ulaşacağını öngörüyor. Büyüyen hacim siber suçluların ilgisini çekiyor. ESET, daha 2015’te güvenli online finansal işlemler için “Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması”nı aktifleştirmişti.

Öte yandan ESET, yeni ürünlerinde tüm siber saldırıları engellemeye yönelik en güçlü siber savunma hattını oluşturma iddiasını sunarken yeni güvenlik raporuyla da kullanıcılarını nasıl koruduğunu gözler önüne seriyor.

 

Cevap bırakın