Erkekler için teknolojik bakım ürünleri

Erkekler için teknolojik bakım ürünleri

0

Günümüz şehir insanı için teknoloji sadece eğlenmek, bilgiye erişmek ya da çalışma hayatındaki işleri kolaylaştırmak anlamına gelmiyor. Bunların ötesinde teknoloji son yıllarda spordan beslenmeye günlük işlerin pek çoğunda kendine yer buluyor ve yerini giderek büyütüyor. Teknoloji ile daha kolay ve konforlu bir şekilde sürdürdüğümüz rutinlerimizden biri de kozmetik ve sağlık açısından ‘bakım’. Bakım deyince de sadece kadınlar akla gelmemeli. Kadınlarınki kadar teferruatlı olmasa da 21. yy erkeğinin de -herkese göre değişiklik gösterse de- bazı bakım alışkanlıkları var.

Erkek bakımı denilince de akla ilk gelen elbette sakal tıraşı oluyor. Son yıllarda sakal bırakan erkeklerin sayısı giderek artsa da uzun sakalın dahi iyi görünmesi için de düzenli bakım şart. Tabii bir de her gün düzenli tıraş olanlarımız var. Diğer yandan uzun ya da kısa sakal ya da sakalsız görünmeyi sevenlerin hepsinde ortak olan istek bu bakımı daha konforlu, basit bir şekilde yapmak. Bunun için de son dönemlerde tıraş bıçağından ziyade tıraş makineleri erkekler tarafından daha fazla tercih ediliyor. Bunun en önemli nedeni ise teknoloji ve inovasyonun etkisiyle her sakal tipine uygun farklı kesme aparatlarının yer aldığı makine alternatiflerinin artması. Bu bağlamda tıraş makinesi segmentinde çok fazla seçenek olsa da fiyat performans açısından işinizi görecek kaliteli ürünleri tercih etmenizde fayda var. Benim önerim tıraş makinesi seçerken komple bakım ürünlerini tercih etmeniz.

Remington’ın Graphite Bakım Serisinde farklı ihtiyaçlara yönelik tıraş makineleri var. Graphite G3, Graphite G4 ve Graphite G5 modellerinden oluşan bu seri her türlü bakım gereksinimi karşılıyor. En iyi yanı ise 2-20 mm arasında saç ve sakal için ayarlanabilir taraklara sahip olması. Ayrıca en yeni teknolojiye sahip burun, kaş ve kulak kılı düzelticileri de cihazlarda yer alıyor. Ben bir süredir Graphite G5’i kullanıyorum. Bu cihaz ile vücut kıllarınızı kesebilir, sakallarınıza şekil verebilir ya da sakal çizgilerini kolayca verebilirsiniz. G5, çok yönlü 9 başlık ve 90 dakikalık çalışma süresiyle ihtiyacı karşılıyor. Serinin bir alt ve orta modelinde değişen en temel özellik başlık adedi. G3 6 çok yönlü parçaya sahipken, Graphite G4 7 yönlü başlık ile geliyor. Ve tabi diğer fark kablosuz kullanım süreleri. Bu süre 40 ve 60 dakika olarak değişiyor.

Akıllı diş fırçaları akıllı seçim
Erkekler için bir diğer bakım ürünü diş fırçası. Klasik diş fırçaları yerine son dönemde elektrikli ve akıllı diş fırçalarına ilginin giderek arttığını görüyoruz. En önemli artıları manuel fırçalara göre çok daha derin diş ve diş eti temizliği sağlamaları. Ayrıca elektrikli fırçalarla fırçalama işine harcanan zamanı da kontrol edebiliyorsunuz. Bu segmentteki ürünlerin günümüzde giderek akıllandığı hatta bazı markaların yapay zeka özellikli akıllı diş fırçaları ürettiğini görüyoruz. Bu alanda ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli kriter ise fırçada kullanılan teknoloji ve fırça başlığının türü.

Akıllı diş fırçaları kategorisinde en inovatif ürünler kuşkusuzu Oral B’den geliyor. Markanın MWC 2019’da tanıttığı Genius X ise kuşkusuz piyasadaki en iyi ürünlerden biri. Genius X bağlantılı binlerce farklı fırçalama stilinden öğrendikleri ile kullanıcıların diş fırçalamalarında onlara rehberlik ediyor. Oral-B’nin bugüne dek sunduğu en gelişmiş diş fırçası olan ve ağız bakım profesyonelleriyle birlikte tasarlanan GENIUS X’in yapay zeka teknolojisi, insanların ağız içinde tam olarak nereleri fırçaladıklarını izliyor ve daha iyi ağız sağlığı için daha fazla dikkat gerektiren alanlar konusunda kişiselleştirilmiş geri bildirim sunuyor. Oral-B GENIUS X, yeni şık ve modern seyahat yuvasıyla hem fırçayı hem akıllı telefon gibi USB bağlantılı cihazları şarj edebiliyor, böylece elektrikli diş fırçasını seyahatlerde yanınıza almayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Sakal kadar saç bakımı da önemli
Ağırlıkla kısa saç kullanan erkekler pek saç kurutmaz ama iyi bir kurutma makinesine de kimse hayır demez. Saç kurutma makineleri bu bağlamda daha çok kadınları hedeflese de kadınlara da bu ürünleri genelde eşleri ya da sevgilileri alıyor. Dolayısıyla siz de evdeki saç kurutma makinenizi değiştirmek ya da eşinize yeni bir makine almak istiyorsanız profesyonel bir cihaz seçerek hem eşinizi mutlu edebilir hem de siz de aldığınız kaliteli üründen faydalanabilirsiniz. Bu segmentte de önereceğim ürün; Remington’un PROluxe Saç Kurutma Makinesi.Bu ürün akıllı OPTIheat teknolojisi ve Style Shot özelliği ile, hem sizi hem de eşinizi fazlasıyla memnun edecek bir ürün. İyonik PROluxe saç kurutma nakinesi, yüzde 90 daha fazla iyon ile daha parlak saçları elde etmenizi sağıyor. Ayrıca eşit ısı / hava dağıtımı ile saçlarınıza daha kolay yön verebiliyorsunuz.

Cevap bırakın