Ericsson’da CEO’luk görevine Börje Ekholm atandı

0

ericsson-580x386

Ericsson Yönetim Kurulu, Börje Ekholm’ü 16 Ocak 2017’den itibaren geçerli olmak üzere Başkan ve CEO olarak atadı. Börje Ekholm, aynı zamanda Ericsson Yönetim Kurulu Üyesi görevinde bulunmaya devam edecek. Geçici CEO görevinde bulunan Jan Frykhammar ise, 16 Ocak 2017’ye kadar bu görevine devam edecek.

Ericsson Yönetim Kurulu Başkanı Leif Johansson konuyla ilgili olarak; “Börje Ekholm’ün atamasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendisinin telekomünikasyon, IT ve medya alanlarında hem teknoloji hem de iş uygulamaları açısından sağlam bir anlayışa sahip. Son on yıldır Yönetim Kurulumuzda görev almış biri olarak Börje Ekholm, Ericsson’un karşı karşıya kaldığı ya da kalabileceği zorluklar ve fırsatlara çok hâkim. Böylesi bir dönüşüm sürecinde, Ericsson’un özellikle stratejik yönlendirme ve planlamaları uygulama aşamasında, Börje Ekholm’ün yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanacağından hiç kuşkum yok. Ekholm’ün, yıllarca halka açık pek çok lider şirkette edindiği tecrübenin Ericsson’a pek çok kazanım getireceğine inanıyorum.” dedi.

STOCKHOLM 2007-01-26  Lennart Johansson, ansvarig för affärsutveckling, och Börje Ekholm, vd, på Investor presenterade fredagen 26 januari att de förvärvat Mölnycke Health Care tillsammans med ninvestmentbanken Morgan&Stanley. Foto: Henrik Montgomery / SCANPIX / Kod 10060

CEO’luk görevine atanan Börje Ekholm ise şunları ekledi: “Ericsson’da böylesi bir fırsattan ötürü çok heyecanlıyım. 5G’nin bağlantılı dünyasında şebekeler ve uygulamaların daha da önemli geldiği bir zamanda, müşterilerimiz ve sektör sürekli devinen bir inovasyon arayışı içerisinde. Ericsson ekibine katılmayı, var olan ve yeni müşterilerle sektörün geleceğine şekil vermek için çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum”

Cevap bırakın