Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEricsson, 5G bağlantılı premium hizmetlere odaklanan yazılım araç kitini duyurdu

  Ericsson, 5G bağlantılı premium hizmetlere odaklanan yazılım araç kitini duyurdu

   

  Yeni Radyo Erişim Şebekesi (RAN – Radio Access Network) ve Çekirdek (Core) özellikleri sayesinde, bağımsız 5G (5G Standalone) teknolojisinin, iletişim servis sağlayıcılarına (CSP’ler) sunduğu yeni iş fırsatları artıyor.

  Ericsson , 5G Standalone ağ özelliklerini güçlendirmek ve farklılaştırılmış bağlantıyla premium hizmet sunabilmek için yeni bir yazılım araç kiti piyasaya sürdü. Bu araç kiti, yeni kullanım senaryolarının ortaya çıkması ve mobil kullanıcıların 5G deneyiminin kalitesine ilişkin beklentilerinin yükselmesi sebebiyle ağ kapasitesi ve performansına yönelik taleplerin arttığı bir zamanda geliştirildi.

  Araç kiti, iletişim hizmeti sağlayıcılarının belirlediği yüksek performans standartlarına yanıt verebilmek için tasarlandı. Beklenen standartlar arasında yüksek verimlilik, güvenilirlik ve düşük gecikme gereksinimleri bulunuyor. Bu kullanım senaryoları arasında gecikmesiz mobil bulut tabanlı oyunlar, video konferans, canlı yayın, uzaktan kumandalı makineler/araçlar, kamu güvenliği hizmetleri ve gelecekteki XR (eXtended Reality) uygulamaları yer alıyor.

  5G’nin yüksek hızı, düşük gecikme süreleri ve yüksek bant genişliği, bu tür deneyim odaklı kullanım senaryolarını daha mümkün kılıyor. Ancak, gelişmiş ve çeşitlendirilmiş kullanım senaryolarının artması, şebekenin farklı performans düzeylerini sunabilmesini daha karmaşık hale getiriyor. Daha talepkar uygulamalar ortaya çıktıkça, kablosuz bağlantı için de her duruma uygun tek bir yaklaşımdan ziyade farklı alternatifleri keşfedilmesi gerekiyor.

  Ericsson 5G RAN Ürün Grubu Başkanı Sibel Tombaz: “Ericsson, küresel 5G teknolojisindeki lider konumuyla bağlantı imkanlarını dünyanın her köşesine ulaştırıyor. Bağlantıyı yeniden şekillendiriyor, hizmet seviyesi anlaşmalarıyla “en iyisini yapma” vizyonumuzla premium deneyimlere geçişi kolaylaştırıyoruz. Yenilikçi yazılım araç kitimiz, müşterilerimizin farklılaştırılmış bağlantı ile gelişmiş 5G uygulamalarına erişebilmesini sağlıyor. Böylelikle hem talebe dayalı hizmetlerde mükemmelliği garanti ediyor, hem de platform olarak şebeke vizyonumuza doğru emin adımlarla ilerliyoruz.”

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN