Epson’un artırılmış gerçeklik gözlüğü için uçak yarışı oyunu geliştirildi

0

Epson’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü Moverio, geçtiğimiz yıl ilgi çekici detaylar eşliğinde tanıtılmıştı. Daha çok projeksiyon cihazları ve yazıcıları ile adından söz ettiren teknoloji şirketinin modeli, sanal gerçeklik gözlüklerinden ayrı bir tasarıma sahipti, akıllı gözlük formuyla dikkat çekiyordu. Hatta Google Glass’a çok benzediği yönünde eleştiriler dahi aldı. Teknolojisi ise Si-Oled olarak adlandırılan özel bir mikro projeksiyon olarak ifade edilmiş, üzerinde bulunan üç adet butonu ve hafifliğiyle de ilginç bir artırılmış gerçeklik deneyimi vaat ettiği yönünde yorumlar almıştı.

Yeni gelişme ise Epson’un inovatif ürününün drone için geliştirilen versiyonu Moverio Drone’a yönelik bir artırılmış gerçeklik oyunu ile ilgili.

Çoklu oyuncu modu da var

EdgyBees adlı şirket tarafından sunulan DronePrix adlı oyun, pilot olma becerilerinin geliştirilmesine veya artırılmış gerçeklik dünyasında deneyimlenmesine dayanıyor. Elbette adrenalini tavan yaptıran detaylar eşliğinde.

30 farklı ders içeren heyecan verici oyun, istendiğinde diğer kullanıcılara karşı oynama imkanı da tanıyor, istenirse tek kişilik oyun modu da mevcut.

“Şaşırtıcı bir yenilik”

Konuyla ilgili konuşan Epson Ürün Yöneticisi Eric Mizufuka, Edgybees’in oyununun Moverio platformu için oldukça şaşırtıcı bir yenilik olduğunu ifade etti.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın