Epson LightScene EV-100 : Klasik projektörlerden çok farklı

0

Epson’ın yeni spot lazer projeksiyonu LightScene EV-100 ilk olarak tasarımı ile göze çarpıyor. Klasik projektör mantığından çok uzakta olan bu ürünü sizler için inceledik.

Epson LightScene EV-100 gerçekten sıra dışı bir ürün. Bu ürüne ilk baktığınızda ürünün tam olarak ne olduğunu pek anlayamıyorsunuz. Klasik projektör mantığından çok uzak olan bu ürün çok farklı çözümler için kullanılabiliyor.

Projektör ürünlerle kıyasla çok daha ufak boyutlarda olan ve çok daha kolay lokal çözümler sunabilen bu cihaz, özellikle mağazalarda yepyeni bir dijital tanıtım fırsatı sunabiliyor.

Teknik özellikler

LightScene EV-100 daha önce özel bir etkinlik kapsamında Epson’ın Fuar stantlarında görmüştük. Bu ürünün özelliği belirlenen bölgeleri aydınlatabilen ve akabinde hareketli görüntüler sunabilmesi klasik bir projektörden çok daha fazlasını sunması ile ilgimizi çekmişti.

Öncelikle, ürünü ister duvara, isterseniz de tavana monte edebiliyorsunuz. Bununla birlikte, ürünün görüntü açısını da kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz. Epson teknolojisi olan 3LCD teknolojisini bünyesinde barındıran bu ürün, 2.5 milyona 1 dinamik kontrast oranı sunabiliyor. Bu oldukça iddialı bir değer olduğunu söylemeliyiz. Çünkü bu oran sayesinde,  LightScene EV-100 daha derin siyah ve çok daha canlı renkler sunabiliyor.

EV-100 aynı zamanda 30-133 inç aralığında geniş bir görüntü yelpazesi sunabiliyor. 2000 lümen parlaklık değerinin yanında net WXGA çözünürlük sunabilmesi de önemli bir artı.  İster gündüz vakti, gün ışığında kullanın, isterseniz de gece karanlığında. Işıklı ortamlarda kullanırsam görüntü belirginliği azalır mı; diye endişeye kapılmanıza gerek kalmıyor.

Üründe elbette kablosuz bağlantı noktası da yer alıyor. İster HDMI kablo takın, isterseniz de görüntü içeriklerinizi SD kart yardımıyla projeksiyona aktarın. Kolay kurulumu ve ufak boyutlarının yanında, aynı zamanda kolay kullanabilen bir ürüne sahip oluyorsunuz.

Adeta bir dijital tabela

Peki size ne lazım? Bir düşünün mesela… Diyelim ki bir eğlence mekanına sahipsiniz. Bar kısmındaki uzun masayı bu cihaz sayesinde aydınlatabileceğiniz gibi, masa üzerine çeşitli görseller, tanıtım metinleri ve hatta rezerve masa bilgilerini yansıtabilirsiniz.

Tıpkı yetkililerin de dediği gibi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sürekli olarak değiştirebileceğiniz dijital bir tabela bu adeta. Örneğin, eviniz ya da mağazanızın bir bölümünde sergilediğiniz ve ön plana çıkarmak istediğiniz bir eşya/ürün var. Bu cihaz yardımıyla hem spot ışığı atayabilir hem de ürünün/eşyanın etrafını süsleyen, görsel destek de sunan görüntüler yansıtabiliyorsunuz.

Sonuç

Epson, bu ürün için çok iddialı. Öyle ki, 20 bin saat boyunca, yani yaklaşık 5 senelik süreçte ürünü rahatlıkla kullanabileceğinizi ve herhangi bir sıkıntının çıkmayacağını ifade ediyor.

Bu arada, ürünü zeminde kullanabilmeniz için ayrıca bir aparat satıldığını da belirtelim. Yani mutlaka duvara ya da tavana monte bir şekilde kullanmanız gereken bir durum da yok.

Epson ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın