Epson L1455: Kartuş maliyetinizi %90 azaltın

0

Sayfa başına çok düşük bir baskı maliyeti sunan, hızlı, güvenilir ve çift taraflı A4 ve A3 baskı alabilen mürekkep tanklı 4’ü 1 arada Epson L1455 inceleme altında.

Zahmetsiz, güvenilir ve son derece düşük maliyetli baskı. Hayal gibi görünüyor ama Epson L1455 ile mümkün.  4’ü 1 arada baskı istasyonu olan Epson L1455, yüksek kapasiteli mürekkep tankı sayesinde sayfa başına inanılmaz derece düşük bir baskı maliyeti sunuyor. İşin güzel tarafı ise benzer ürünlerle kıyasla tankın geniş olması ve bu sayede de çok az veya seyrek dolum gerektirmesi.

Epson L1455,  Wi-Fi ve Ethernet bağlantıları sayesinde kullanıcılara yüksek bir esneklik sunuyor. Ama bundan da önemli bir özelliği hem A4 hem de A3 çift taraflı baskı teknolojisi ile beraber, yüksek tarama kalitesi ve yüksek kopyalama kapasitesi sağlaması.

3

Zamandan kazanın

Epson L1455, ev kullanımından çok ofis kullanımını hedef alıyor. Her ne kadar 795x640x560 mm boyut ve  23 kg’lık ağırlığa sahip olsa da benzer ürünlerle kıyasla esnek bir kullanım ve başarılı bir ergonomi sunuyor. Öyle ki herhangi bir çalışma masasının üzerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. İşin güzel tarafı ise 4’ü1 arada özelliği sayesinde dört farklı ofis cihazını kompakt bir şekilde tek bir cihazda toplaması ve performansından da ödün vermemesi.

Epson L1455 ile masanıza bağlı kalmanıza gerek yok. Wi-Fi bağlanabilirliği ve Epson Connect özelliği sayesinde, akıllı telefonlardan ve tabletlerden baskı almak çok kolay. Cep telefonunuza kuracağınız Epson iPrint yazılımı yardımıyla birçok baskı işini telefonunuzdan yönetmeniz mümkün. Telefonunuzda yer alan dokümanları veya fotoğrafları zahmetsizce ve hızlıca basabilmeniz çok büyük bir kolaylık.

5

Epson L1455’in 30 sayfalık otomatik belge besleyicisi (ADF) sayesinde daha akıllı çalışmak mümkün. Bununla birlikte çoklu kopyalama özelliği, bir sayfayı tek seferde 99 adet kopyasını çıkartabiliyor. L1455’in kağıt tepsisi kapasitesi 250 adet, kağıt çıkış tepsisinin kapasitesi de 125 sayfa olduğunu söylemeliyiz.

Unutmadan söyleyelim. Epson L1455, Memory Stick Duo, SD, SDXC, Micro SD, Micro SDHC, SDHCve MiniSD türündeki bellek kartlarından da baskı alabiliyor.  Bununla yanında Apple AirPrint ve Google Cloud Print bulut baskı hizmetlerini de destekliyor.

4

Düşük baskı maliyeti ile fark yaratıyor

Epson L1455, çift taraflı A3 ve A4 baskı alabiliyor. Bu esasında çok önemli bir özellik. Çünkü çift taraflı baskı teknolojisi ile kağıt kullanımınızı yarıya düşürmeniz mümkün. Ayrıca Epson’un, mürekkep seviyesini rahatlıkla görebileceğiniz, entegre mürekkep tankı sistemi de, uygun maliyetli A4 ve A3 baskılara olanak sağlıyor. Hızlı mürekkep doldurma teknolojisi, belirgin bir şekilde etiketlenmiş şişeler ve damlatmayan nozüller sayesinde ayrı mürekkep şişeleri kullanıyor. Bu da tankın daha hızlı ve daha kolay doldurulmasını sağlıyor. Bunun sonucunda baskı maliyetlerinden %90’a kadar tasarruf eden L1455, pakete dahil olan ilk iki orijinal mürekkep setiyle 10.500 sayfaya kadar baskı verebiliyor.

2

Baskı hızı siyah beyaz çıktılarda 32 sayfa/dakika , renkli sayfalarda da 20 sayfa/dakika. Bu baskı hızı elbette kompleks olmayan baskılar için geçerli. Örneğin Word dokümanı basmak gibi. Grafik ağırlıklı ve fotoğraf baskılarda baskı hızı siyah beyaz çıktılarda 18 Sayfa/dak ve renklilerde 10 sayfa/dakika ’ya düşüyor.

Epson L1455

Sonuç

Üründe beğendiğimiz bir özellik,  kart okuyucusunun yanı sıra kablosuz baskı teknolojisini üzerinde barındırması ve bu sayede de bilgisayardan bağımsız çıktılar alabilmesi. L1455’in önemli bir özelliği Epson tarafından geliştirilen Micro Piezo baskı teknolojisi ile birlikte pigmentli mürekkep kullanması. Bunun avantajı hızlı kuruyan, suya dirençli ve değişmez kalitede baskıların kullanıcıya sunması.  Yaptığımız testlerde 4800×1200 dpi baskılar verebilen L1455, kullanıcılara ofis ortamında fazlasıyla iyi bir kalite sunuyor. Bu ürün ile fotoğraf baskıları bile alabiliyorsunuz. Elbette baskı kalitesinin yanında baskı hızı da ön plana çıkıyor. Kompleks bir renkli baskıyı dakikada 10 sayfa basabilmesi ofis ortamları için önemli bir artı.

1200×2400 tarama çözünürlüğünü de unutmamak gerek. Epson L1455, tarama, kopyalama ve faks kategorilerinde de geri kalmıyor.

Cevap bırakın