Epic Games, popüler oyunu Infinity Blade’i App Store’dan kaldırdı

0

Oyun şirketi Epic Games, popüler serilerinden Infinity Blade’i iOS uygulama mağazası App Store’dan kaldırdı. İşte detaylar…

Oyun dünyasında başarının yakalanması zahmetli süreçleri gerekli kılar. Özellikle iOS platformu için oyun geliştiriyorsanız işler çok daha karmaşıktır, Pokemon Go gibi akıl almaz başarı hikayelerinin oluşması neredeyse mucizedir. Başarı yakalandıktan sonra bir oyunun fişinin çekilmesi ise çoğu kimseye göre son derece ilginç, işte Epic Games bu tür bir karara imza attı ve ilk kez 2013 yılında sunduğu Infinity Blade oyunlarını Apple’ın iOS uygulama mağazasından kaldırdı.

Ortaçağ temalı aksiyon/rpg türündeki Infinity Blade’in kendine has bir kitleye sahip olduğu ve merak uyandırmaya devam ettiği biliniyordu. Zaten Epic Games’in kararının arka planında farklı şeyler yatıyor…

Nedeni son derece açık görünüyor…

Epic Games, Steam’e rakip olabilecek bir platform oluşturarak dikkatleri üzerine çekmişti. Bu ‘yeni odak noktası’ muhtemelen oyun şirketinin yüksek konsantrasyonla ilgilenmek istediği bir saha anlamı taşıyor. Bu nedenle her ne kadar başarı yakalamış olsa da mobil oyunlar için zaman ayrılması düşünülmüyor.

Elbette bunlar şimdilik çeşitli iddialara dayalı çıkarımlar, diğer taraftan şu bir gerçek ki Epic Games ve beraberindeki Chair Entertainment, Infinity Blade serisini sonlandırma kararı aldı. Zira devam oyunu da gelmeyecek ve mevcut yapımlar da iOS platformundan kaldırılmış durumda. Oyun firması, geçtiğimiz hafta da Unreal Tournament adlı oyununu iptal etmişti.

Cevap bırakın