Enerji Tasarrufu Haftası için özel fiyatlı ürünler

0

Günlük hayatımızın önemli bir kısmını elektrikli ürünler dolduruyor. Yemek yemek için kullandığımız en temel ürünlerden, eğlence veya bilgi amaçlı kullandığımız bilgisayar, televizyon gibi aklımıza gelebilecek her türlü cihaz elektrikle çalışıyor. Durum böyle olunca da tüm bu cihazların birikiminden oluşan bir enerji sarfiyatı söz konusu. Bu sarfiyat doğal olarak üretimle de alakalı. Hal böyleyken enerji sarfiyatını sadece bütçemizi etkileyen bir konu olarak görmektense duruma daha genel perspektiften bakmamız daha sağlıklı olacaktır. İşte 09 Ocak itibari ile içinde bulunduğumuz Enerji Tasarrufu Haftası’nın da amacı konuyla ilgili bilinci artırmak.

220px-energy_label_2010-svg
Enerji tüketim etiketlerine bir örnek…

Tüketici olarak daha az enerji ile çalışan ürünleri tercih ettikçe firmalar da araştırma ve geliştirmelerini bu alanda yoğunlaştıracak. Bireysel açıdan uzun vadede daha kârlı çıkarken global anlamda da daha çevreci bir çözümle daha temiz bir dünyaya adım atmış olacağız. Biz Mediamarkt ailesi olarak ürün yelpazemiz içinde enerji tasarrufu konusunda her zaman hassas davranmaktayız. Peki, bir tüketici olarak bir cihazın ne kadar enerji harcadığını nasıl anlarız? Aslında ürünlerin üzerinde bulunan, Avrupa Birliği komisyonu değerlendirmesi verileri sonucunda kullanılan etiketler fazlasıyla bilgilendirici. Ürünlerin enerji ihtiyacına göre D ve A arası kategorilendirdiği bu etikette son yıllarda yeni eklemeler yapıldı. Özellikle 2010 yılından beri, teknolojinin ilerlemesi sonucu daha düşük tüketim ile çalışan ürünler sayesinde A+, A++ ve A+++ gibi yeni kategoriler eklendi. Şimdi bu standartlara uygun birkaç ürünü tanıtalım.

bosch-wat24480tr-a-%30-enerji-sinifi-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi

BOSCH WAT24480TR
A+++ özelliğine sahip bu ürün en az %30 enerji tüketimi sağlıyor ki bu rakam %60’lara da varabiliyor. 1200 devir ve 9 kilogram kapasiteli ürün 51 dB ve 75 dB ses seviyelerinde çalışıyor. Bu da onun sessiz oluşunun göstergesi. Bu sessiz ve verimli teknolojinin altında ise patentli EcoSilence Drive motoru yatmakta. Bosch markası bu markaya çok güvendiği için 10 yıl garanti veriyor. Ürünün bir diğer artısı da süre tasarrufu sağlayan VarioPerfect isimli programları. Bu sayede çamaşırlarınız doğru programla daha kısa sürede çalışabilecek. Dokunmatik tuşları, metal kapı menteşesi gibi detaylarıyla tasarım açısında da sınıfı geçen ürüne kampanyalı fiyatıyla buradan ulaşabilirsiniz.

rowenta-silence-force-4a-ro6383oa-toz-torbali-elektrikli-supurge

Rowenta RO6383OA
A kalite enerji tasarrufu sağlayan bu elektrik süpürgesinin en büyük özelliği sessiz yapısı. Maksimum Mod’da 66dB, sessiz Mod’da ise sadece 64dB ile çalışan bu süpürge özellikle geç saatlerde evde temizlik yapmak zorunda kalanlar açısından çok pratik. Neredeyse bir çamaşır makinesinden bile sessiz çalışan bu süpürge hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de komşuların veya evde bulunanların rahatsız olmasını önlüyor. Geliştirilmiş başlığı sayesinde RO6383OA’yı halı, kilim, fayans, parke ve her türlü zeminde toz kaldırmadan kullanmak mümkün. 3,5 Lt’lik toz torbası kapasitesi de daha uzun süreli temizleme performansı sağlıyor. Bu ürüne ulaşmak için de burayı ziyaret edebilirsiniz.

bosch-kgn86ai40n-a-enerji-sinifi-682-litre-nofrost-buzdolabi-inox

BOSCH KGN86AI40N
Bir buzdolabı 24 saat elektrik tükettiği için büyük ihtimalle yıllık enerji tüketim pastanızın en büyük dilimine sahiptir. Bu sebeple buzdolabında seçim yaparken enerji tüketimi daha da önemli olmaktadır. 682 litre geniş iç hacme sahip KGN86AI40N, A+++ özelliğine sahip oldukça iddialı bir buzdolabı. Ürün, A enerji sınıfına göre %60 tasarruf sağlıyor. Bunun yanında VitaFresh plus özelliği sayesinde et ve balık gibi hassas yiyecekleriniz rakip buzdolabıları performansına göre iki kat daha uzun süre taze kalabiliyor. 186 x 86 x 84 cm boyutlarına sahip ürünün kapağında bulunan LCD ekran sayesinde buzdolabı ve dondurucuların ısıları ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Siz de bu yenilikçi ve ilgi çekici ürüne göz atmak istiyorsanız bu adresi ziyaret etmeyi unutmayın.

Hepinize tasarruflu, düşük tüketimli, bol üretimli ve verimli bir hafta ve yıl diliyoruz.

Cevap bırakın