Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınEnerji tasarruflu çamaşır makineleri

  Enerji tasarruflu çamaşır makineleri

  Gün geçtikçe azalan doğal kaynaklar nedeniyle artık ev aletleri de daha tasarruflu olmaya başladı. Yeni çıkan akıllı çamaşır makineleri elektriği ve suyu daha az tüketiyor, daha az deterjan kullanarak daha hijyenik bir temizlik sağlıyor. Media Trend okurları için bu hafta enerji tasarrufu yapabileceğiniz çamaşır makinelerini yazdım. 

  VESTEL-PYROJET

  VESTEL PYROJET: Yıllık enerji tüketimiyle en az enerji harcayan çamaşır makinesi. Yıllık elektrik tüketimini 58 kWh’a, yıllık su tüketimini 7.700 lt’ye indirerek, ciddi bir enerji verimliliği sağlıyor. Eco Time modu sayesinde ekonomik zaman aralığında (22.00 – 06.00) çalışıp,  ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Leke seçimi fonksiyonu 22 farklı leke için 22 farklı yıkama seçeneği sunuyor ve lekeye göre bir yıkama yapılıyor. Makinenin bebeklere ve hassas ciltlere özel geliştirilmiş anti alerjik fonksiyonu, çamaşırları özel bir sistemle durulayarak yıkama yapıyor ve en hijyenik program olan alerji uzmanı programı ile çamaşırlarda deterjan kalıntısı bırakmıyor. Su kesik emniyet sistemi su kesintisini algılayıp makinenin çalışmaya ara vermesini sağlayarak kesintinin yol açacağı arızaları engeller. Bu özelliği sayesinde su akışı tekrar sağlandığında makine otomatik olarak programa kaldığı yerden devam ediyor. Kireç Kalkanı çamaşır makinenizin rezistansını kirece karşı korur, uzun yıllar sorunsuz çalışmasını sağlar. Özel inci kazan sayesinde ise narin çamaşırlar zarar görmeden yıkanıyor. Kolay ütüleme / kırışık azaltma fonksiyonuyla ise çamaşırlarınız kırışmadan yıkanıyor. Böylece ütü sırasında daha az zaman ve enerji harcıyorsunuz.

  BOSCH-WAY287X2TR

  BOSCH WAY287X2TR: 280 kullanımlık eko pakette 89 kw lık bir enerji tasarrufuna sahip. Enerji tasarrufu A+++ %50 daha verimlidir. Daha az elektrik harcıyor, daha sessiz ve deterjan miktarı önerme sistemine sahip. Bu sayede gerektiği kadar deterjan kullanarak hem daha az deterjan tüketiyor hem de doğaya daha az zarar veriyor.  Yıkamalarda %99.9 sıvı deterjanın kalıntısını çamaşırlarda bırakmıyor.  Yıllık su tüketimi de 10500 litre. Dilerseniz bebeğinizin hassas cildi için makinenizde sabun tozu kullanabilirsiniz. Makinenin hafıza özellikleri sayesinde kendi yıkama ayarınızı oluşturup, program olarak kendiniz oluşturduğunuz programı kullanabilirsiniz. Bu sayede siz evde yokken eşiniz ya da çocuklarınız rahatlıkla çamaşır makinesini kullanıp, kendi kirli çamaşırlarını yıkayabilir.

  Makinenin en seveceğiniz özelliği ise 16 çeşit leke çözme programına sahip olması. Leke çözme programı lekeye göre bir yıkama seçeneği sunuyor. Özellikle bebekli aileler için mama, yağ, çikolata  ve Çimen lekesi temizliği için oldukça ideal bir ürün. Makinede çocukların güvenliği açısından kapakta kapağa basıp makinenin üzerine çıkılmaması ve çocukların yıkama sırasında ellerinin yanmaması için koruma görevini gören bir cam yer alıyor. ActiveWater özelliği sensör kontrollü yük algılama sistemi her kullanımda sadece gerektiği kadar su tüketiminin gerçekleşmesini sağlıyor. Ağırlığa göre suyu kendisi dozajlama özelliğine sahip. Bu ürün Alman montajı olup, Almanya’dan direkt olarak ithal ediliyor.

  LG BİG İN F1495BDS9

  LG BİG İN F1495BDS9: 12 kg çamaşır yıkama özelliğine sahip, buna karşın enerji tüketimi 156 kwh dir. Bu kapasiteye göre enerji tüketimi oldukça ekonomik.çamaşırı 6 farklı özellikte yıkama performansına sahip tek makine, bu sayede çamaşırlar daha uzun süre dayanır ve lekeler daha kolay çıkar. Yıkama programına göre kazan dönüş biçimini kendisi belirliyor. Kazan temizleme özelliği ile makinenin kireç tutması engellenir.  Akıllı teshiş özelliği sayesinde makine arızalandığında servisi arayıp sinyal sesi gönderildiğinde makinenizin arızasının ne olduğu tespit edilebiliyor. LG’ye özgü buhar tazeleme özelliği sayesinde terlik kıyafetlerinizi yıkama yapmadan dezenfekte ederek temizleyebilirsiniz. Buharlı yıkama sayesinde ise inatçı lekeleri kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Direct Drive motor teknolojisinde kayış, kasnak ve conta sistemi bulunmuyor. Bu yenilikçi motor teknolojisi sayesinde az titreşim ve çok sessiz çalışma özelliğine sahip.

  SAMSUNG WF90f5E0W2W

  SAMSUNG WF90f5E0W2W: Eco Bubble özelliği sayesinde %70’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Daha az su kullanıyor ve daha kısa zamanda köpük üreterek, daha enerji verimli ve etkin temizlik sağlıyor. Köpük çabuk çözündüğü ve makine elmas kazan olduğu için de kıyafetler koruyarak, yıpranmaya neden olmuyor. Soğuk suda bile etkin temizlik sağlıyor. Buna karşın 175 kwh enerji tüketiyor. A+++ sınıfı bir makine Daha çok su tasarrufu konusunda tercih edilebilecek bir makine.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN