Enerji dostu ürünler

0

Her yıl Ocak ayının ikinci haftası Enerji Tasarrufu Haftası olarak kutlanıyor. Bütün bir hafta boyunca enerjinin nasıl verimli kullanılacağı konusunda çeşitli konferanslar ve seminerler düzenleniyor ve insanlarda bir bilinç oluşturulmaya çalışılıyor. Enerjiden tasarruf edebilmek için kullandığımız ürünlere de dikkat etmemiz önemli. İşte sizler için hazırladığımız enerji dostu ürünler…

enerji dostu ürünler

Enerji dostu ürünler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre, Türkiye, 2023 yılına kadar enerji verimliliğini 2011 yılına kıyasla en az yüzde 20 azaltmayı hedefliyor. Eurostat verilerine göre ise ülkenin, 2011-2015 yılları arasındaki enerji yoğunluğu bugün yüzde 8 oranında düşmüş durumda. Enerjiyi verimli kullanmak için evlerimizde kullandığımız ya da yanımızda taşıdığımız ürünlerin bu konuyu ne kadar ciddiye alarak üretildiğine de dikkat etmemiz gerekiyor. Elektrikli süpürgeden ütüye, buzdolabından çamaşır makinesine kadar kullandığımız ürünler enerji tüketimine ne kadar dikkat ediyor? İşte enerji dostu ürünler…

Evinizin enerjisini düşünüyor

Evlerimizde haftanın en az 2 ya da 3 günü elektrikli süpürge çalıştırıyoruz. Eğer benim gibi evcil bir hayvana sahipseniz bu rakam daha da artabiliyor. Bu sebeple enerji dostu olması gereken ürünlerin başında elektrikli süpürge geliyor. Siemens’in AB enerji etiketi uygulamasının ikinci fazında belirtilen yeni kriterlere uyumlu yeni elektrik süpürgesi enerji verimliliği sağlayan teknolojileri evinize getiriyor. A+ enerji verimlilik sınıfına sahip düşük enerji tüketimi sağlayan quattroPower teknolojisi ile doğayı ve evinizin enerjisini düşünen ve yeni Q8 serisinde yer alan VSQ8K432 kodlu proPower elektrikli süpürge, kullanıcıları da yormuyor. Aynı zamanda powerSensor özelliğine de sahip olan elektrikli süpürge, toz torbası tamamen dolana kadar performansından taviz vermiyor ve daha seyrek torba değişimi imkanı sağlıyor. Manuel bir değişiklik yapmaya gerek kalmadan farklı yüzeylere uyumlu süpürme imkanı sunan akıllı autoControl teknolojisine sahip elektrikli süpürge, kusursuz temizliği de ulaşılmaz olmaktan çıkartıyor.

Siemens VSQ8K432 modelindeki elektrikli süpürge ürününü satın almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Ütüyle evi yakmaktan korkmayın

Evlerimizde en sık kullandığımız ürünlerden biri de ütü. Kurumsal bir şirkette çalıştığınızı da hesaba katarsak en şık kıyafetlerinizin ya da gömlek ve takım elbiselerinizin kırışık olmaması lazım. Philips’in Azure Elite serisindeki ütü modelleri de enerji verimliliği konusunda oldukça dikkat çekiyor. En gelişmiş hareket sensörü olan DynamiQ sensör, hareketlerinizi takip ederek ütü hareket ettiğinde buharı otomatik olarak başlatıyor ve hareket etmediğinde ise durduruyor. Böylece ihtiyaç duyulan buhar basıncını ayarlayarak, otomatik olarak ideal miktarda buhar veriyor. Azur Elite, yüzde 50’ye kadar daha fazla güçlü ve sürekli buhar sunan dahili Turbo Buhar Pompası sayesinde en zor kırışıklıkların bile çok rahat üstesinden gelebiliyor. 260 gramlık şok buhar çıkış performansı ile kırışıklıklara savaş açan Azur Elite, mükemmel buhar dağılımı için özel olarak tasarlanan 5 yıldızlı T-ionicGlide tabanının 6 katmanlı teknolojisi ile mükemmel bir kayganlık ve çizilmeye karşı dayanıklılık sağlıyor.

Philips Azur Elite modelindeki ütüyü satın almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Gönül rahatlığıyla tatil yapabilirsiniz

Hotpoint’in yeni nesil buzdolapları ‘tatil fonksiyonu’ sayesinde sömestr tatilinde evde kimse yokken minimum enerji tüketerek maksimum tasarruf sağlıyor. Hotpoint buzdolabı, soğutucu bölmesini devre dışı bırakıp dondurucu bölmesini çalıştırarak boş yere enerji harcamadan yiyeceklerinizin taze kalmasını sağlıyor. Böylece özellikle uzun süre tatile çıkan tüketiciler tatildeyken buzdolaplarını gönül rahatlığıyla çalışır durumda bırakıp tatilin keyfini çıkarıyor. Üstelik Hotpoint’in ‘active oxygen teknolojisi’ ile yiyeceklerin tazeliğini garanti altına alıyor ve besin değerlerini haftalarca koruyor.

Hotpoint’in enerji verimliliği sağlayan buzdolabı modellerini incelemek ve satın almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın