En teknolojik Sevgililer Günü

En teknolojik Sevgililer Günü

0

Sonunda o romantik gün geldi çattı. Bugün 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü. Hayatınızdaki en değerli insana hediyesini aldınız ve bugün için aklınızdan geçen tüm planı programlamaya sıra geldi. Aklınızdan geçen mum ışığında romantik bir yemek mi? Ya da sanata olan ortak merakınız sizi kültürel bir etkinliğe mi yönlendiriyor? Belki de en güzeli evde oturup duygusal bir film izlemek de olabilir. Tüm bunları programlamak için teknolojik yeniliklerden yardım alabilirsiniz. İşte ‘En teknolojik Sevgililer Günü’…

en-teknolojik-sevgililer-gunu

En teknolojik Sevgililer Günü nasıl olur?

En teknolojik Sevgililer Günü nasıl olur? Sabah uyandınız ve akıllı telefonunuzdan sevgilinize ‘günaydın’ mesajınızı gönderdiniz. Karşıdan gelen ‘günaydın’ cevabı da size ulaştıysa artık güne mutlu bir şekilde başlayabilir ve yılın en romantik gününü organize edebilirsiniz. Aklınızdan akşam mum ışığında romantik bir yemek yemek geçiyorsa, cep telefonunuza indireceğiniz birkaç mobil uygulama ile çeşitli restoranların menülerini, fiyat aralıklarını ve fotoğraflarını görebilirsiniz. Bunun için en yaygın kullanılan mobil uygulamalardan biri zomato. Zomato üzerinden gitmek istediğiniz mekanı inceleyebilir, 2 kişi için ne kadarlık bir fatura ile karşılaşacağınızı görebilir ve adres bilgilerini de alabilirsiniz. Bir diğer mobil uygulama da tripadvisor. Burada da aynı bilgilere ulaşabildiğiniz gibi daha önce mekana gidip deneyimleyenlerin yorumlarını da görebilirsiniz. Sonrasında ise sevgilinize cep telefonunuzdan mekanla ilgili görüntüleri gönderebilir ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Farklı modellerdeki akıllı telefonları incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

 

Hangi etkinliğe gitsek?

Eğer sevgilinizle ortak olarak sanata meraklıysanız, kültürel bir etkinliğe katılmayı da düşünebilirsiniz. Hadi hemen şimdi bilgisayarınızı açın ve bugüne özel kültür ve sanat aktivitelerine hızlıca bir göz atın. Ortak beğenebileceğiniz bir etkinlik için yerinizden kalkmadan, bilgisayarınız üzerinden biletlerinizi almanız mümkün. Hatta bilgisayarınızdan gitmek istediğiniz etkinlik hakkında daha detaylı araştırma da yapabilirsiniz. Daha önceki performansların videolarını izleyerek ne kadar size hitap edebileceğini de anlamanız mümkün.

Farklı modellerdeki bilgisayarları incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

 

Arkadaşım bakar mısın?

En teknolojik Sevgililer Günü için programınız sonunda hazır. Akıllı telefonlar, mobil uygulamalar, bilgisayarlar size akşamı programlamak için oldukça fayda sağladı. Şimdi eve gidip hazırlanma zamanı. Bugünün özel bir gün olduğunu düşünürseniz trafiği de göze alarak yola erken koyulmakta fayda var. Tabii gideceğiniz yere ilk defa gideceğiniz için yolu bulmak gibi ekstra bir göreviniz olacak. Bunun için de teknoloji yardımınıza koşacak. Artık camı yarıya kadar indirip ‘arkadaşım bakar mısın?’ diyerek yol tarifi almanın devri çoktan kapandı. Aracınıza alacağınız bir navigasyon cihazı ile yolunuzu çok daha rahat bulabilirsiniz. Bu tip cihazlar, varış noktasına olan güzergahı gösterdiği gibi, trafiğin yoğun olduğu durumlarda alternatif yol bilgilerini de size sunuyor. Ayrıca kalkış noktasından varış noktasına olan mesafeyi trafik durumuna göre hesaplayıp gideceğiniz yere ne kadar sürede varacağınızı da size gösteriyor.

Farklı modellerdeki navigasyon cihazlarını incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

 

En güzeli evde oturmak

Sevgililer Günü’nde dışarıda olmaktan karşılıklı olarak keyif almıyor ve bu özel günde tercihinizi evde oturmaktan yana kullanıyorsanız, dışarıdan yemek söyleyebilir ve duygusal bir film izleyebilirsiniz. Dışarıdan sipariş vermek için yemeksepeti, getir ya da kapgel gibi popüler mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Film izlemenin ayrı bir keyif olduğunu düşünenlerdenseniz görüntü kalitesi iyi olan bir televizyon ve sesi kusursuz alabileceğiniz bir ses sistemi bu keyfinizi ikiye katlayacaktır.

Farklı modellerdeki TV seçeneklerini incelemek ya da satın almak için bu linke, ses sistemleri için ise bu linke tıklayabilirsiniz.

Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun…

 

Cevap bırakın