Dünyanın en tehlikeli akıllı telefonları belli oldu!

0

Teknoloji bağımlılığı her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle de akıllı telefonlar, günün ilk ışıklarından tutun da uykuya daldığımız andan itibaren elimizden düşmüyor. Ancak bağımlılık, bu uzun kullanımın yarattığı tek sorun değil.

Akıllı telefonlar, her teknolojik ürün gibi belli oranda bir radyasyon yayma potansiyeline sahip. Söz konusu radyasyon ise SAR değeri ile ifade ediliyor. Bu çoğu zaman oldukça zararsız olsa da ne yazık ki bazı telefonlar, diğerlerine kıyasla daha çok zarar veriyor. Peki bu modeller hangileri?

Dünyanın en tehlikeli telefonları hangileri?

SAR değeri 1 gramlık doku başına düşen değerlerle ölçülüyor. W / Kg ölçü birimiyle ifade edilen bu ölçü oldukça dikkat edilmesi gereken bir nokta. Bu nedenle bir cihaz satın alırken her zaman bilinen teknoloji şirketlerini tercih etmenizi öneririz. Ancak bazen bilinen üreticilerin cihazları da yüksek SAR değerlerine sahip olabiliyor.

BanklessTimes, SAR değeri en yüksek olan telefonları sıraladı. Listenin başındaki isim ise pek çok kullanıcıyı şaşırtmayı başardı.

Google Pixel 3 XL

Google’ın birkaç yıl önce çıkardığı amiral gemisi modeli olan Pixel 3 XL, 1,39W / Kg ile SAR değeri en yüksek telefonlar listesine 5. sıradan girmeyi başarıyor. Cihazın özellikleri ise şu şekilde:

  • Ekran Boyutu: 6.3 İnç
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 845
  • Dahili Depolama: 64 / 128 GB.
  • Bellek (RAM): 4 GB.
  • Batarya Kapasitesi: 3430 mAh
Google Pixel 3 XL

Cevap bırakın