En seçme mobil oyunlar

0

Oyun dünyası her ne kadar konsollar ile doğmuş olsa da, gelişen teknoloji ile birlikte artık ellerimizin avuçlarımızın içerisine kadar girdi. Gelişen akıllı telefonların gücü, günümüz konsolları ile yarışır hale gelince, doğal olarak da oyunların da görsel ve mekaniklerinin kalitesi de inanılmaz şekilde arttı. Öyle ki, PC ve konsollara odaklanan devasa oyun firmaları bile, geçtiğimiz yıllarda ağırlığını mobil platformlara vermeye başladı. Bunun sebebi de tabii ki mobil oyun pazarının, konsol ve pc’ye kıyasla çok daha ulaşılabilir olması ve de çok daha fazla müşteriye sahip olması. Bizler de bugün sizler için, akıllı telefonlarımız ve tabletlerimiz üzerinde oynanabilecek en başarılı oyunlardan oluşan ufak bir yazı hazırladık. Mobil oyuncuların bakmadan geçmemesi gereken oyunları şöyle sıraladık:

Prison Architect
PC platformunda oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan Prison Architect, isminden de anlaşılacağı gibi kurabileceğiniz maksimum güvenlikli hapishaneyi kurmak üzerine kurulu bir oyun. Size sunulan sayısız seçenek ile mahkumlarınızı mümkün olduğunca dört duvar arasında tutma amacı güden yapımda, mahkumların eğlenceli hareketleri ve çıkan kavgalar da keyifli anlar yaşatmayı başarıyor. Eğer mobil platformda vakit geçirtecek bir oyun arayışındaysanız, Prison Architect’te kesinlikle göz atmanızda fayda var.

The Escapists
Yine bir PC oyunu ve yine bir hapishane teması işleyen oyunumuz The Escapists’te, bu sefer hapishane kurup mahkumları içerde tutmaya çalışmıyor, tam tersi bir mahkumu kontrol edip hapishaneden firar etmeye çalışıyoruz. Tıpkı Prison Architecht’te olduğu gibi 2 boyutlu grafiklere sahip olan The Escapists, yine diğer oyun gibi oldukça eğlenceli bir atmosfere ve komedi unsurlarına sahip. PC platformunda olduğu gibi mobil platformda da oldukça yüksek satış rakamlarına sahip olan oyun, Prison Break severlerin dikkatini çekecek bir yapım olmayı başarıyor.

Evilbane
PC ve oyun konsolu piyasasının sevilen türü Hack & Slash deneyimini avuçlarımızın içerisine taşıyan Evilbane, başarılı grafikleri, muhteşem animasyonları ve bağımlılık yapan oyun tarzı ile mobil platformun en başarılı yapımlarından biri. Tamamen ücretsiz olarak oynanabilen Evilbane içerisinde, PvP seçenekleri, raid’ler, zindanlar ve birçok oynanış türü bulunuyor. Zaman geçirmek için birebir olan yapımda, karakterinizi geliştirerek çok daha etkili bir konuma gelebiliyorsunuz. Ayrıca arena içerisinde de geliştirdiğiniz karakteriniz ile diğer oyunculara meydan okuyor, başarı merdivenini hızla tırmanabiliyorsunuz. Eğer siz de mobil platformda başarılı bir RPG arayışındaysanız, EvilBane’e bir şans vermenizde fayda var diyoruz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft
Blizzard’ın efsaneler efsanesi MMORPG oyunu World of Warcraft’ı, kartlar ile buluşturup muhteşem bir şekilde harmanlayan yapımcılar, önce tabletlere, sonra da akıllı telefonlara getirdikleri Hearthstone: Heroes of Warcraft ile adeta bizlerin vakti emdi geçti. Aşırı derecede keyifli ve bağımlılık yapan oyun tarzı ile muhteşem bir deneyim sunan Hearthstone, hiçbir ücret ödemeden oynanabilen yapısı ile de mobil platformda en çok sevilen yapımlarından biri olmayı başarıyor.

Minecraft: Pocket Edition
PC platformunda doğup, daha sonra neredeyse oyun oynanabilen her platformda kendine yer bulmayı başaran efsane Minecraft, tabii ki listede olmazsa olmazdı. Sunduğu sınırsız özgürlük ve yaratıcılık ile 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmeyi başaran yapım, keyifli oyun tarzı ve öğretici yapısı ile küçük yaştaki oyuncuların da büyük bir beğeniyle oynadığı yapımlardan biri. Yapılan sayısız güncelleme ile hali hazırda sayısız içeriğine, içerik katmaya devam eden Minecraft, neredeyse en ucuz android telefonlarda bile çalışabilmesi ile oldukça ulaşılabilir bir yapım olmayı başarıyor. Ayrıca çoklu oyuncu seçeneği ile arkadaşlarınız ile birlikte de oynayabileceğiniz Minecraft: Pocket Edition, listemizin baş taçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın