Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEn popüler taşınabilir oyun bilgisayarı önerilerim

  En popüler taşınabilir oyun bilgisayarı önerilerim

  Oyun amaçlı bilgisayarlar, genel amaçlı kullanılan bilgisayarlara oranla daha fazla teknolojik yeterlilik gerektiriyor. Her şeyden önce özel bir grafik kartı bulunması, oyunlarda gerekli performansı sağlamak için şart. İyi bir grafik kartı, akıcı oyun deneyimi, kaliteli ve yırtılma olmayan görüntüler elde edilmesini sağlar. O nedenle satın alacağınız oyun bilgisayarının, hangi grafik kartını içerdiği dikkat etmeniz gereken ilk noktalardandır. Bunun yanı sıra güçlü bir işlemci, yeterli oranda RAM kapasitesi ve yine yeterli oranda SSD kapasitesi de önde gelen unsurlardır.

  Fiyat/performans açısından değerlendirin

  Bilgisayarın ekran teknolojisi de önemli faktörler arasında yer alır. IPS, TN ya da LED ekran gibi farklı teknolojiler bulunmaktadır. Farklı markalar, farklı teknolojik özellikli ürünleri satışa sunuyor. Burada satın alacağınız ürün alternatiflerini iyi incelemek, teknik özelliklerini karşılaştırmak ve fiyat/performans açısından değerlendirme yapmak gerekir. Bu noktada tercih tamamen size kalıyor. Bu hafta taşınabilir oyun bilgisayarı satın almayı düşünenler için, MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı modeli inceledim. Gelin bu bilgisayar modellerine yakından bakalım.

  oyun bilgisayarı

  Acer Nitro AN515-55

  Tavsiye edeceğim ilk taşınabilir oyun bilgisayarı, Acer firmasının Nitro serisinden. Model numarası AN515-55 olan ürün, Intel i5-10300H işlemciden güç alıyor. 8GB GDDR4 RAM ve 512GB SSD’si bulunan bu oyun bilgisayarında, grafik işlemci olarak 4GB hafızalı NVIDIA GeForce RTX 3050 mevcut. 15.6 inç LED ekranı bulunan ürün, bu ekranda Full HD (1920×1080) çözünürlüğünde görüntüler sunarken, 144 Hz ekran yenileme hızı ve 3 Ms tepki süresini destekliyor. Wi-Fi 6 AX201 kablosuz ağ teknolojisi ve Gigabit ethernet destekli olan üründe, 11 saate kadar kullanım ömrü sunan batarya kullanılmış. Acer Nitro oyun bilgisayarları, ikiz fanları, Acer CoolBoost teknolojisi ve dörtlü havalandırma deliğiyle üst düzey soğutma avantajı sunuyor. Fanların hızı ve güç planı, NitroSense yazılımıyla kontrol ediliyor. Son olarak üründe 4 bölgeli RGB aydınlatmalı klavye bulunduğunu da hatırlatmış olayım. Ürünün ağırlığı ise 2.3 kg.

  oyun bilgisayarı

  HP Victus 4H0X8EA

  Taşınabilir oyun bilgisayarı kulvarında bir başka alternatif de HP firmasının Victus 4H0X8EA model numaralı ürünü. Intel’in i5-11400H işlemcisi kullanılmış olan üründe 8GB DDR4 RAM ve veri depolama için 512GB SSD mevcut. Grafik işlemci olarak 4GB hafızalı NVIDIA GeForce RTX 3050 bulunan HP’nin bu oyun bilgisayarının ekranı ise 16.1 inç ve Full HD (1920×1080) çözünürlüğünde görüntüler sunuyor. IPS teknolojili bu ekranın görüntü yenileme hızı ise 144 Hz. WiFi 6 kablosuz bağlantı teknolojisiyle, Gigabit ethernet destekli olan ürünün batarya ömrü ise tek şarjla 5 saat 45 dakikaya kadar. Bilgisayarınızın performansını kontrol etmek, aydınlatma seçenekleri ile daha fazla detaya hâkim olmak ve oyun deneyimini geliştirmek için OMEN Gaming Hub yazılımını kullanabiliyorsunuz. Ürünün ağırlığı ise 2.46 kg.

  oyun bilgisayarı

  Casper Excalibur G770.1140-8VJ0T-B

  Şu sıralar taşınabilir oyun bilgisayarı satın almayı düşünenlere, Casper firmasının Excalibur G770.1140-8VJ0T-B model ürününü de alternatifler arasında değerlendirmelerini öneririm. Casper’ın bu ürünü, Intel’in i5-11400H işlemcisinden güç alıyor ve 8GB DDR4 RAM ile 500GB SSD ile kullanıcısına ulaşıyor. Grafik işlemci olarak 4GB hafızalı NVIDIA GeForce RTX 3050 tercih edilen bu bilgisayarın LED teknolojili ekranı 15.6 inç büyüklüğünde ve bu ekranda Full HD (1920×1080) çözünürlüğünde görüntüler sunuyor. Ekranın görüntü yenileme hızı ise 144 Hz. WiFi kablosuz bağlantı teknolojisiyle Gigabit ethernet desteği bulunan Casper Excalibur G770.1140-8VJ0T-B bilgisayarın şarj ömrü ise 51.28 WHR olarak belirtilmiş. Üç bölgeye ayrılmış RGB aydınlatmalı klavye bulunan üründe, Excalibur Kontrol Merkezi uygulamasıyla gerekli tüm ayarları yapma imkânı var. Excalibur G770.1140-8VJ0T-B bilgisayarın ağırlığı ise 2.1 kg.

  oyun bilgisayarı

  Asus TUF FX516PM-HN025T

  Listeme aldığım son taşınabilir oyun bilgisayarı, Asus firmasının TUF FX516PM-HN025T modeli. Intel i7-11370H işlemciden güç alan bu bilgisayarda, 16GB DDR4 RAM ve depolama alanı olarak 512GB SSD mevcut. NVIDIA firmasının 6GB hafızalı GeForce RTX 3060 grafik işlemcisiyle desteklenen Asus TUF FX516PM-HN025T oyun bilgisayarında, 15. (https://fisheries.org/) 6 inç Full HD (1920×1080) çözünürlüğü destekleyen, görüntü yenileme hızı 144 Hz., tepki süresi 3 Ms. olan IPS ekran kullanılmış. WiFi kablosuz bağlantı teknolojisi ve Gigabit ethernet desteğiyle gelen Asus FX516PM-HN025T oyun bilgisayarının batarya ömrü ise 16,6 saate kadar. Üründe gereken tüm temel ayarlar ve çeşitli özelleştirmeler Armoury Crate adlı yazılım üzerinden gerçekleştiriliyor. RGB aydınlatmalı klavye bulunan ürün, MIL-STD askeri dayanıklılık standartlarını da destekliyor. Asus TUFFX516PM-HN025T taşınabilir oyun bilgisayarının ağırlığı ise sadece 2 kg.

  Acer Nitro 5 oyun bilgisayarı incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim taşınabilir oyun bilgisayarı modelleri bu kadar. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla taşınabilir oyun bilgisayarı seçeneği için buradan bilgi alabilirsiniz.

  Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Ayrıca sevdikleriniz için hediye arıyorsanız, MediaMarkt’ın Hediye Bulucu hizmeti size yardımcı olabilir. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN