Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetEn popüler şipşak fotoğraf makineleri

  En popüler şipşak fotoğraf makineleri

  Her ne kadar fotoğrafları genellikle akıllı telefonlarımızla dijital olarak çeksek ve saklasak da, fotoğraf baskısının yeri ve verdiği hissiyat hâlâ bir başka. Ölümsüz anları kâğıda basılı bir fotoğraf karesi olarak saklamanın alternatifi yok. Bu nedenle anında fotoğraf çıktısı veren ve genelde şipşak fotoğraf makinesi adı verilen ürünler hâlâ revaçta. Şipşak fotoğraf makineleri dijitalleşmeye rağmen tercih edilmeye ve özellikle gençler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Yerinde ve anında fotoğraf baskısı yapmak, fotoğrafı hemen oracıkta ölümsüz bir kareye dönüşmüş olarak eline almak, kullanıcılarda farklı bir bağ duygusu oluşturuyor. Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim beş farklı şipşak fotoğraf makinesine yakından bakıyoruz. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım:

  Fujifilm Instax mini LiPlay

  Fujifilm Instax mini LiPlay

  Fujifilm Instax mini LiPlay, bugüne kadar bildiğimiz şipşak fotoğraf makineleri içerisinde yetenekleri en gelişmiş model kabul edilebilir. Çünkü bu üründe çektiğimiz ve anında karta bastığımız fotoğraflara ses de ekleyebiliyoruz. Dahili mikrofonu bulunan mini LiPlay’de isterseniz, fotoğraf çektiğiniz anın 10 saniyelik sesini mikrofon tuşuna basarak kaydedebiliyorsunuz. Bu kayıt işlemi, fotoğrafın üzerine bir karekod basıyor ve karta bastığınız fotoğrafın sesleri karekod okutularak telefonla dinlenebiliyor. mini LiPlay’de 2,7 inç TFT renkli LCD ekran bulunuyor. Böylece çektiğiniz fotoğraflar içerisinden hangilerini karta basmak istediğinizi seçmeniz kolaylaşıyor. Fotoğraf çözünürlüğünün 2560×1920 piksel gibi iyi bir değer olması, çekilen fotoğrafların mikro SD/mikro SDHC kartta saklanabiliyor olması, mini LiPlay’in diğer artılarından. Ağırlığı 255 gram olan ve dahili Lityum-iyon pille gelen bu ürün, yaklaşık 2 ila 3 saatte şarj edilebiliyor.

  Instax SQ1

  Fujifilm Instax SQ1

  Kare fotoğraflar basmak için tasarlanan FUJIFILM Instax SQ1, diğer modellere göre daha büyük boyutta (62 mm x 62 mm) kare çıktılar veriyor. Bu ebat, şirketin Instax mini fotoğraf makinelerinden 1.5 kat daha büyük boyutta sonuçlar verdiği anlamına geliyor. Kare format fotoğrafın en büyük avantajı, fotoğraf çekerken, dikey mi yoksa yatay mı çekmek gerektiği kararsızlığından sizi kurtarması. Instax SQ1, otomatik pozlama özelliğine sahip. Bu fonksiyon sayesinde az ışıklı ortamlarda ya da geceleri dış mekânlarda fotoğraf çekmek kolaylaşıyor. Instax SQ1’deki makro modu sayesinde nesnelerin fotoğraflarını 30 ilâ 50 cm gibi kısa bir mesafeden net olarak çekebilmeniz mümkün. Instax SQ1 fotoğraf makinesi, yakaladığınız önemli anlarınızı yaklaşık 90 saniyede karta basılmış olarak size sunuyor. İki adet lityum pil (CR2) ile çalışan, Instax kare film paketleri kullanılabilen Instax SQ1, 390 gram ağırlığa sahip.

  instaxMini11

  Fujifilm Instax Mini 11

  Instax Mini 11 model kamera, deklanşöre basıldığında ortam ışığı seviyesini otomatik olarak algılayan, duruma göre deklanşör hızı ve flaş çıkışını optimize eden, “Otomatik Pozlama” işlevine sahip giriş modeli olması açısısından önem taşıyor. Kamerada her an ve her yerde iyi fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran hazır modlar bulunuyor. Özçekimler ve yakın çekimler için ideal olan Özçekim Modu en çok tercih edilen özellik durumunda. Ürünün tasarımına baktığımızda, daha önceki modellere göre daha ince, küçük ve hafif olduğunu ve kolayca taşınabildiğini görüyoruz. Kameranın ağırlığı pil, kayış ve film hariç 293 gram. Arka tarafında ise Instax logosunun kazınmış olduğunu görüyoruz. Yine bu bölümde fotoğraf filmlerinin yerleştirildiği bölümün kapağı var. Buraya yerleştirilen filmler, fotoğraf çekildikten sonra kameranın üst tarafından çıkıyor. Çekilen kareler, 90 saniyelik beklemenin ardından kart üzerinde belirginleşiyor.

  Polaroid Go

  Polaroid Go

  İkonik Polaroid fotoğraf makinesinin küçük versiyonu olan Polaroid Go, klasik Polaroid filmlerin cebe sığacak kadar ve daha küçük hâlini kullanıyor ve daha küçük kareler elde etmenizi sağlıyor. Polaroid Go, özçekim fotoğraf çekmeyi kolaylaştıran yansıtıcı özçekim aynası içeriyor, otomatik zamanlayıcı ve flaş özelliğiyle de daha iyi kareler yakalamanızı kolaylaştırıyor. Dahili şarj edilebilir lityum iyon pili bulunan Polaroid Go, USB şarj kablosuyla şarj ediliyor. Böylece kameranız için pil satın almak zorunda kalmıyorsunuz. Bu kamera, 66,6 mmx53,9 mm boyutunda kartlar kullanıyor ve bu kartlar üzerinde 47 mmx46 mm boyutunda baskı alanı sunuyor. Bu kameraya özel kartları ayrıca satın almanız gerekiyor. Polaroid’in en küçük ve şarj edilebilir bu kamerasının ağırlığı 242 gram. Polaroid Go, bugüne kadar büyük beğeni kazanan ikonik Polaroid fotoğraf makinesini küçük bir gövdede birleştirdiği için dikkate değer bir ürün.

  Polaroid Now

  Polaroid Now

  Anında fotoğraf baskısı için Polaroid’in en ikonik modeli Now farklı bir alternatif. Polaroid Go’nun aksine standart denilebilecek boyutta yani 107 mmx88 mm kart kullanan ve bu kartta 79 mmx79 mm baskı alanı sunan Polaroid Now, otomatik odaklamalı çift lense sahip. Polaroid Now, hangi lensin uygun olduğuna otomatik karar veriyor ve bu özellik sayesinde daha iyi fotoğraflar elde etmek mümkün oluyor. Üründe ayrıca daha aydınlık kareler yakalamayı kolaylaştıran flaş sistemi mevcut. Kendi kendinize ya da grup halinde fotoğraf çekmek içinse 9 saniye süresi bulunan otomatik zamanlayıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz. Polaroid Now’la gelen bir başka özellik ise dahili çift pozlama. Bu özellikle bir Polaroid fotoğrafta aynı anda iç içe geçmiş iki kare elde edebiliyorsunuz. Tek kareye yansıtılan iki kare, fotoğraflarınıza adeta sanatsal bir hava katıyor.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim şipşak fotoğraf makinesi modelleri bu kadar. Tabii ki daha fazla şipşak fotoğraf makinesi seçeneği raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm şipşak fotoğraf makinesi modelleri için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  TCL 30 SE akıllı telefon kullanıcısına neler sunuyor?

  Profesyonel yaklaşım: Logitech G502 Lightspeed oyuncu faresi

  TCL 30 SE akıllı telefon kullanıcısına neler sunuyor?

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN