En popüler Game of Thrones oyunları

En popüler Game of Thrones oyunları

0

Ekranların fenomen dizisi Game of Thrones 8. sezon 6. bölümü ile geçtiğimiz Mayıs ayında ekranlara veda etti. Dünyada 150 ülkede yayımlanan dizinin final bölümünü ABD’de 19,3 milyon kişi izledi. Final sezonunda beklentileri karşılayamayarak hayal kırıklığı yaratan kült dizinin hayranları Game of Thrones yenilden çekilsin kampanyaları ile yapımcılara mesajlarını iletmeye çalışıyor. Buna karşılık HBO tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa bile Game of Thrones çılgınlığın bir şekilde devam edeceği ortada. Ancak dizinin devamı gelecek olsa bile bunun 2019 içinde olması mümkün değil. Hal böyle iken Game of Thrones fanları bu esnada ya dizinin eski bölümlerini izleyerek hasret giderecekler ya da bu yazımda bir araya getirdiğim piyasadaki en popüler Game of Thrones oyunlarından medet umacaklar. İşte Game of Thrones fanı iseniz kaçırmamanız 5 oyun.

Game of Thrones
15 Mayıs 2012’de piyasaya çıkan oyun PC, PS3, Xbox 360’da oynanabiliyor. Tek oyuncu ile oynanabilen oyun Alester Sarwyck ve Mors Westford gibi karakterleri kontrol etmek uzerine kurgulanmış. Oyun genel olarak sezon 1’de geçiyor. Oyunda farklı sonuçları olan 4 farklı senaryo arasından seçim yapmak mümkün.

Game of Thrones: A Telltale Games Series
İlk bölümü 2 Aralık 2014’de piyasaya çıkan oyunun 6. bölümü 17 Kasım 2015’de yayımlandı. Oyun PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, iOS, Android’de oynanabiliyor. Telltale Games, oyuncunun kendi macerasını seçebilmesi ile popüler oldu. Oyuncuların oyunda seçimler yapmak ve meydana gelen olaylara hızlı cevaplar vermeleri gerekli. The Wolf Among Us, The Walking Dead, Tales From The Borderlands serinin en meşhur oyunları arasında. Oyunda pek çok orijinal karakter bulunuyor.

Reigns: Game of Thrones
Oyunun ilk versiyonu 18 Ekim 2018 de ikincisi ise 11 Nisan 2019 da piyasaya çıktı. Oyun PC, iOS, Android, Nintendo Switch’de oynanabiliyor. Reigns oyunlarında oyuncu kral veya kraliçeyi kontrol ediyor ve ekrandaki kartlara göre seçimler yapıyor. Oyunda ayrıca oynadıkça açılan farklı karakterlerin olduğu sev mini oyunlar da yer alıyor. Bu oyunlarda yanlış bir seçim yaptığınızda elenmiş oluyorsunuz.

Game of Thrones: Winter Is Coming
2019 ilk baharında piyasaya çıkan oyun web tarayıcısında oynanabiliyor. Seriden çok geniş sayıda karakterin yer aldığı oyunu mobilden de oynamak mümkün. Oyun HBO ve Warner Brothers iş birliği ile yaratılmış. Bunun da altını çizelim.

Game of Thrones: Conquest
19 Ekim 2017’de piyasaya çıkan oyunu iOS ve Android’de oynamak mümkün. Gercek zamanlı bir strateji oyunu olan Conquest yalnızca mobilde oynanıyor ve oyunun amacı kralların bölgesini işgal etmek.
Pek çok detayın yer aldığı oyunda bir lider gibi düşünüp hareket etmeniz gerekiyor. Oyunun tek eksiği PC ve konsolda olmaması.

Cevap bırakın