Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEn popüler 15 iOS ve Android uygulaması

  En popüler 15 iOS ve Android uygulaması

  Android telefonunuzdan daha fazlasını alın

  iOS-Android rekabeti daha uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor. Uygulama mağazaları için de durum aynı; Google, Play Store’daki uygulama sayısını açıklamaktan büyük keyif alıyor; çünkü en fazla uygulama orada. Apple da kendi uygulama mağazasından her etkinlik ve lansman toplantısında söz etmeden duramıyor.

  Bu keyifli rekabetin, son kullanıcıya yansımaları ise elbette her geçen gün daha fazla uygulamanın indirilmeye hazır forma ulaşması. Peki tüm bu rekabet bir kenara bırakıldığında her iki uygulama mağazasında da en çok indirilen uygulamalar hangileri olabilir? Facebook, Twitter, YouTube akla ilk gelenler. Tanınmış araştırma şirketi ComScore ise sıralamayı analitik bir şekilde ele aldı ve akıllı telefonlarda en çok kullanılan 15 uygulamayı yayınladı.

  cmi_Naked-Tough_iPhone-6-Plus_Clear-Clear_CM031443_lifestyle_2_1024x1024

  Önceden yüklü uygulamaları da içeren listede ilk iki sırada Facebook’un uygulamalarının yer aldığı görülüyor. Facebook ve Messenger’ı YouTube, Google Search, Google Play ve Google Maps gibi doğrudan Google tarafından Android cihazlara önyüklü olarak sunulan uygulamalar izliyor.

  Bu açıdan Facebook’un ilk iki sırayı elde etmiş olması dikkate değer bir başarı olarak yorumlanabilir. Elbette sıralamadaki yerleri ile şaşırtan mobil uygulamalar da mevcut. Örneğin Twitter’ın 13. sırada yer alması beklenmedik bir sürpriz olarak nitelendiriliyor.

  1. Facebook
  2. Facebook Messenger
  3. YouTube
  4. Google Search
  5. Google Play
  6. Google Maps
  7. Pandora Radio
  8. Gmail
  9. Instagram
  10. Yahoo Stocks
  11. Apple Maps
  12. Amazon Mobile
  13. Twitter
  14. Apple Music
  15. Snapchat

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN