Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Ürün İncelemeEn iyi yaz uygulamaları

  En iyi yaz uygulamaları

  İster tatile çıkmış, ister evde geçiriyor olun; yaza özel mobil uygulamalarla hayat daha kolay.

  yaz uygulamalari

  Bandsintown Concerts
  Konser sezonu başladı. Ancak insan bazen öyle bir durumda oluyor ki, şehrin aynı yakasında, akşam gittiğin yere yakındaki konserden bile konser bitince haberi olabiliyor. Sonradan pişman olmamak için Bandsintown Concerts uygulamasını kurun, sevdiğiniz müzisyenleri ve konserleri takip etmek istediğiniz şehirleri seçin.

  bandsintown concerts

  Daha sonra buralardaki tüm konserleri görebilecek, sevdiğiniz grupların konserlerinden erkenden haberdar olacak ve gitmek istedikleriniz için hatırlatmalar kurabileceksiniz.

  D Minder
  Yaz güzel bir mevsim, ah şu sıcaklar olmasa… Güneşten alacağınız D vitamini önem taşıyor ama güneş yanığı da mevsimi zehir edebilir. Neyse ki, ne kadar D vitaminine ihtiyacınız olduğunu belirten uygulamaya cildinizin ne kadar sürede yandığını ya da bronzlaştığını ekledikten sonra, sizi takibe başlıyor.

  D Minder

  Güneşe çıktığınızda uygulamayı çalıştırın, o da size ne zaman güneşten sakınmanız gerektiğini söylesin.

  Touchnote
  Özellikle yurt dışı tatillerde sevdiklerinize göndermek üzere kart alıp, sonra bunları eve dönünce hatırlıyorsanız, üzülmeyin. Bir yandan kart bulmak bir yandan postane bulmak herkesin ortak acısı. Fakat Touchnote işleri kolaylaştırmaya hazır.

  touchnote

  Kendi çektiğiniz fotoğraflardan kart oluşturan, daha sonra adres, kredi kartı bilgilerinizi isteyen uygulama, fotoğrafınızı bastırıp istediğiniz adrese gönderiyor. Üstelik pahalı da sayılmaz, çoğu kart için ödemeniz gereken para 2 dolar civarında.

  Costsplit
  Bazı arkadaşlar vardır, beraber bir şeyler yaparsınız ve bir türlü eli cebine gitmez. Kimi (ya da kimleri) kastettiğimi anladınız. Tatildeyken ise bu çok sinir bozucu olabilir. Kafanızı takmak ve tatili kendinize zehir etmek yerine beraber tatil yaptığınız herkese bu uygulamayı kurun.

  costsplit

  Artık herkes ne yediğini uygulamaya hesaplatabilecek ve herkes de bunu görecek.

  Pocket
  Bazı tatil yerlerinde telefonunuzun çekmediği zamanlar olabilir. Elbette böyle durumlarda, Wi-Fi da yoksa, internete veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

  pocket

  Canınız sıkılırsa, Pocket’a eklediğiniz yazılar çevrimdışı okunabilmek üzere kayıt ediliyor. Hem de uzun bir yazı okurken başka işiniz çıkarsa, Pocket’a atarak sonsuza dek saklayabilirsiniz.

  Create Trips
  Bu uygulamayla planlamayı telefonunuzdan yapabilirsiniz. İster tek başınıza ister bir grup insanla yapacağınız tatilin konaklama, ulaşım, gidilecek restoran gibi ayakları kaydedilebiliyor.

  citymapper

  Tatil sonrasında fotoğraflarınızı, haritalarınızı, notlarınızı ve kişisel deneyimlerinizi, etkileşimli bir şekilde Travelbook ile sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

  Skyscanner
  Gideceğiniz yere uçak bileti bulmak için tek tek tüm havayollarına bakmayın. Skyscanner’a tarih, kişi sayısı ve nereden nereye gidileceğini söyleyin, size tüm alternatifleri sıralasın. Artık tek yapmanız gereken bavulunuzu hazırlamak!

  skyscanner

  Airbnb
  Tamam, tatil planı hazır, tek eksik kalacak bir yer ama oteller çoktan dolmuş ya da sadece pahalı seçenekler kalmış. Üzülmeyin, Airbnb var: Gideceğiniz yeri, tarihi ve kaç kişi kalacağınızı seçin, oradaki tüm kiralık konaklama seçenekleri karşınıza gelsin. Üstelik bunu Airbnb kullanan diğer insanlar yapıyor.

  airbnb

  Merak etmeyin, herkes konaklama sonrası yorum yazabileceği ve puanlama yapacağı için problemsiz bir tatil geçirme ihtimaliniz bir otelde kalmaktan farksız. İşin güzel yanı, soğuk bir otel odası yerine insan eli değmiş bir yerde kalacaksınız. Bir de tabii apartman dairelerine ek olarak, şato, ağaç ev, tekne (kalmak için) gibi egzantrik şeylerin de kiralanıyor olması…

  Couchsurfing
  Tatil bütçenizi aşmadan da birçok yer görebilir ve kültürlerle kaynaşabilirsiniz. Couchsurfing, aslında başkasının koltuğunda kalmanızı sağlayan bir hizmet ama tek seçeneğiniz koltuk değil. Güzel yanlarının başında ücretsiz olması gerekiyor. Sonuçta siz karşıdaki insanla, o da sizinle bir şeyler paylaşıyor. Profillere göre arama yaparak kafa dengi birisini bularak, talep gönderebilirsiniz.

  couchsurfing

  Evde canınız sıkılıyorsa ve kalacak fazla yeriniz varsa, siz de birilerini ağırlayabilir, etrafı gezdirip, tanıtabilirsiniz.

  Citymapper
  Taksi uygulamaları artık dünyanın her yerinde işler durumda ama toplu taşımaya gelince, sıkıntı büyük! Gideceğiniz iki nokta arasındaki tüm toplu taşıma seçeneklerini fiyatlarıyla karşınıza getiren Citymapper, en hızlı ve hesaplı seçeneği bulabiliyor.

  citymapper

  Uygulamayı kurmadan önce web sitesinden gideceğiniz yerin desteklenen 27 şehir arasında olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN