En iyi ücretsiz indirme yöneticileri

Download işini profesyonel bir programa ya da eklentiye bırakın

0

Dosya indirmek için hazırlanmış yazılımlar, hızlı ve güvenli şekilde istediğinize ulaşma imkânı sunuyor. Parçalı indirme, alternatif kaynak bulma ve güvensiz dosyaları tespit etme, indirme sonrası anti virüs taraması yapma gibi özellikleri bulunan bu yazılımların en iyilerini seçtim.

Ninja Download Manager

https://ninjadownloadmanager.com

Benzerlerinden sonra bu işe giren ve bu sebeple daha modern bir yapıda olan NDM, biraz karanlık olsa da sade bir arayüze sahip. Dosyalarınızı 10 kata kadar daha hızlı indirmeyi sağlayan yazılımla, müzik ve video indirmelerinde önizleme açarak dosyayı indirme tamamlanmadan da kullanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube ve Vimeo destekli video indiricisi, dosya bittikten sonra istediğiniz dosya biçimine çevrim de yapabiliyor.

Free Download Manager

http://www.freedownloadmanager.org

Bir dosya indiricisi olmasının yanı sıra, BitTorrent istemcisi, ses ve video dosyaları için önizleme aracı ile bir trafik yönetim aracı işlevlerine de sahip olan Free Download Manager, sık sık güncellenmesiyle de dikkat çekiyor.

Güçlü bir zamanlayıcı işlevine sahip olan FDM, internete bağlı cihazlardan yönetilebilen bir uzaktan kumanda özelliğiyle de fark yaratıyor. Böylece yüklü dosyaları indirmeye uzaktan da başlayabiliyorsunuz.

ZIP gibi bazı dosyaların içeriğine bakarak istediğiniz parçalarını indirmenizi sağlayabilmesi de enteresan.

Download Accelerator Plus

http://www.speedbit.com

Toplam dört sürümü bulunan DAP’nin en düşük özelliklere sahip ücretsiz sürümü, bir demo’dan daha fazlası, dolayısıyla aklınıza indirme konusunda herhangi bir kısıtlama yaptığı gelmesin. DAP Premium’un gizlilik koruması olmasa da, hızlı ve güvenilir bir şekilde dosya indirebilirsiniz.

Bağlantıları kontrol eden, video önizlemesi, dosya biçimleri arası çevrim, güvenli indirme ve çoklu bağlantıyla hızlı indirme özelliklerini sunuyor.

Yazılımın Premium sürümünün yanında, Speedbit Acceleration Pack adlı dosya hızlandırıcı özellikli vve video içeriklere daha da kolay erişmek isteyenler için Video Accelerator Premium lisanslı bir sürüm ile bu iki sürümün üç PC için lisansını içerek Speedbit Acceleration Pack adlı üçüncü bir sürüm de mevcut. Ancak, bunlar ücretli sürümler.

Jdownloader

http://jdownloader.org

Jdownloader da ücretsiz olmasının yanı sıra, açık kaynaklı bir yazılım. Arkasında ciddi bir yazılım topluluğu bulunması, çeşitli konularda benzerlerinden ayrışmasını kolaylaştırıyor. 32 ve 64 bitlik Windows sürümlerinde çalışabildiği gibi, Linux ve Mac desteği de var.

Jdownloader, içerisindeki özellikleriyle daha fazla ayara ulaşmak isteyenler için uygun. Toplam 300’den fazla eklenti, RAR dosyalarını otomatik açma, parola listesi arama, optik karakter tanıma (OCR) ile bazı captcha korumalarını geçebilme gibi özellikleri hakikaten işin rengini değiştiriyor.

Yazılımı Windows’ta çalıştırmak için Java Runtime Environment’in sisteminizde kurulu olması gerekiyor. Bir de adware olduğunu hatırlatmalıyım, bu sebeple kurulum yaparken ileri, ileri diye hızlı hareket ederseniz, sisteminize başka bir yazılım kurmanız olası.

Her şeye rağmen, Jdownloader, güçlü ve kolay kullanılabilen bir dosya indirme yazılımı. Ona bir URL adresi verin ve gerisini halletsin.

Cevap bırakın