En iyi tabletler

0

Telefonların ekranlarının büyümesi tabletleri biraz görüş alanımızın dışına itse de, büyük ekranları, yüksek işlem güçleri ve bir klavyeyle bilgisayara dönüşme potansiyelleri onları bilişim dünyasının gizli kahramanları yapıyor. Apple ve Samsung’un yanında birçok marka yeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. İşte piyasadaki en iyi cihazların listesi…

Apple iPad Pro 10.5
Tarz sahibi, hızlı ve harika bir ekranı var. Sıkı bir şekilde kullandığında 10 saate kadar pil ömrü sunan cihaz, bir tablete göre şaşırtıcı düzeydeki iyi kamerasıyla da dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra LTE ve WLAN-ac desteğiyle hızlı bir şekilde kablosuz ağa ve internete bağlanabilirsiniz. Apple Pen ile çizim yapmak, not almak oldukça kolay.

512 GB’a kadar dahili bellek desteği de içine filmleri, müzikleri, fotoğrafları doldurmanızı ve eğlencenin kesintiye uğramamasını sağlıyor.

Samsung Galaxy Tab S3 9.7
Samsung, Android severlere yüksek kontrast ve parlaklık ile öne çıkan bir ekrana sahip, güçlü bir tablet seçeneği sunuyor. Bu tablet de özel kalemi ile kullanılabiliyor.

LTE, 802.11ac kablosuz ağ desteği hızlı bağlantı sunarken, Bluetooth 4.2 desteği ve microSD ile depolama alanının artırılması başarılı. İnce ve hafif yapıdaki tabletin pil ömrü ise ortalama kullanımda 7 saate yaklaşıyor.

Sony Xperia Z4 Tablet
Cihazın sade tasarımına aldanmayın; ekran kalitesi ve teknik özellikleri ile oldukça iddialı bir tabletle karşı karşıyayız. 802.11ac, LTE desteğinin yanı sıra FM radyo ve microSD bellek kartı yuvası da Z4 Tablet’te yerini almış.

Sekiz çekirdekli Snapdragon 810 işlemcisiyle işlerinizi yapabileceğiniz gibi, Android’in eğlenceli oyunlarıyla da vakit geçirebilirsiniz.

Google Pixel C
Son birkaç yılki cihazlarıyla özellikle dikkat çeken Google, Pixel serisinde telefonda yakaladığı başarıyı tablete ve dizüstülere de taşıdı.

Alüminyum arka yüz ile klas bir his yakalayan şirket, yüksek parlaklık ve kontrast oranlarına sahip bir ekran kullanmış. Android 6 sistemli tabletin belleği ne yazık ki artırılamıyor. USB-C bağlantısı ise hızlı şarj olmasını sağlıyor.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro
Android cephesindeki iddialı ürünlerden birisi de Lenovo’nun Yoga alt markasını taşıyor. Yoga Tab 3 Pro, yenilikçi ve kullanışlı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Dahili pico projektörü ve sabitlenebilmesini sağlayan standı ile film seyretmek çok keyifli. Intel Cherry Trail işlemcisi gereken hızı da sağlıyor. Benzerleri kadar hafif olmasa da, ekranı da harika. Ayrıca uzun pil ömrü, sağlam yapısı, artırılabilir depolama alanı da mobil yaşam için önemli detaylar.

Microsoft Surface Pro 4
Windows’un üreticisi, adeta örnek bir cihaz ortaya çıkartmış. Güçlü işlemcisi ve teknik özelliklerine ek olarak, Windows Hello uyumlu yüz tanıma teknolojisine sahip.

Surface Pro 4, tablet ve dizüstü arası cihazlarda karşılaştığımız belirli durumlardan muzdarip: Pil ömrü bir tablet için kısa, klavyesi ise bir dizüstü için çok narin. Ancak bir dizüstünden hafif ve kalemi ile mobil kullanım oldukça rahat.

Asus ZenPad 3S 10 LTE
Sadece şık bir cihaz olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Yüksek hızlı, dayanıklı ve keskin bir ekrana sahip.

SIM kart yuvası, her zaman internete bağlı kalmanızı sağlarken, artırılabilir pili, Bluetooth 4.2 ve 802.11ac desteği de dikkat çekiyor.

HP Pro Slate 8
Tek şarjla 11,5 saate varan pil ömrü, hayatı yollarda geçenleri sevindirecek.

Kalemi ile ekranda çizimler yapıp kolayca not alabilmenizin yanı sıra, herhangi bir deftere de not alabilirsiniz. Artırılabilen depolama alanı kadar LTE, 802.11ac ve NFC desteği de cihazda yer alıyor.

Cevap bırakın