En iyi Steam araçları

0

En iyi Steam araçları ile oyuncuların günlük hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelen Steam’i daha kullanışlı hâle getirebilirsiniz. Oyun oynanmasa bile, tüm gün boyunca ya arkadaşlar ya da topluluk pazarındaki bildirimler için illa arka planda açık kalan Steam, milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Oyun mağazası ayrıca üçüncü taraf hizmetlerce sarılmış durumda. Bu ekler ile Steam daha zevkli ve pratik olabiliyor.

En iyi Steam araçları

Steam Trade Matcher

Ülkemizin dünyanın geri kalanına göre daha uygun fiyatlandırılması, oyunlardan düşen kartlar ile Türk oyuncuların çok işine yarar hâle geldi. Ortalama bir oyundan üç adet kart düşüyor ve bu da nereden bakarsanız size 40 kuruş kâr olarak dönüyor. Fakat bu kartları Pazar’da satmak istemez ve birleştirmek isterseniz ve aynı karttan elinizde çoksa, Trade Matcher sitesinde eksiklerinizle takas yapmanız mümkün.

Steam Kütüphane Filtreleri

Steam kütüphaneniz çok büyükse ve seçim yorgunluğu (choice fatigue) dediğimiz göz doyması sonucu hiçbir şeyi beğenmeme sendromundan muzdaripseniz, profil adınızı bu hizmete girin ve oyunlarınızı filtrelemeye başlayın. Tür, kullanıcı değerlendirmeleri, metascore, tarih, desteklenen diller vs. gibi filtrelerle gözünüze oynanacak bir şey kestirebilirsiniz. Ah o bundle’lar yok mu, o bundle’lar… Ek olarak yerel bilgisayarınızda Depressurizer adlı filtreleme betiğini de kullanabilirsiniz fakat bunu tavsiye etmeyiz, zira bazı oyunları farklı kategorilerde birden fazla kez listeliyor ve bunun düzeltilmesi de meşakatli oluyor.

Archi’s Steam Farm

İlk maddede kart düşürmekten söz etmiştik. Bu bilgisayar uygulaması, Steam’e ihtiyaç duymadan sizi oyun oynuyor gibi gösteriyor ve otomatik olarak kart düşürmenize yarıyor. Sahip olduğunuz tüm oyunları sırasıyla bitiriyor ve yaptığınız kuruluma göre de otomatik satışa çıkarabiliyor, ama bu kurulum işlemi biraz meşakatli o yüzden…

Steam Inventory Helper

Chrome ve Opera’da (Chrome eklentilerini etkinleştirerek) çalışan bu eklenti, Steam envanterinizdeki tüm eşyaları otomatik olarak satabiliyor. Örneğin eşyalarınız çabuk satabilmek için -0,01 TL değerle otomatik satışa çıkarabiliyorsunuz. Diğer türlü her eşyayı tek tek satışa çıkarmanız gerekiyor.

Augmented Steam

Bu tarayıcı uzantısı, bir oyun almayı düşündüğünüzde ihtiyacınız olabilecek fiyat tarihi ve başka bir mağazada daha ucuz olup olmamasının yanında, oyun kaç saatte bitiriliyor, en son kaç kişi çevrimiçi oynamış ve kart desteği var mı gibi sorularınıza yanıt veriyor. Mağaza içerisinde görmek istemediğiniz oyunları filtrelemesi de mümkün. Topluluk Pazarı’nda ise Inventory Helper kadar detaylı olmasa da otomatik satış desteği mevcut.

Cevap bırakın