En iyi selfie çeken telefonlar

0

Selfie’ler, artık hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Hatta yürürken çevrenize her baktığınızda selfie çeken insanları görebilirsiniz. İşte, tam olarak bu yüzden bir telefon alırken en dikkat ettiğimiz hususlardan bir tanesi, ön kameranın kalitesi oluyor. Biz de bu yazımızda selfie çekmekten zevk alanlar için en iyi ön kameraya sahip akıllı telefonları listeliyoruz. İşte en iyi selfie çeken telefonlar.

Samsung Galaxy S10 Plus

En iyi selfie çeken telefonlar listesine Samsung Galaxy S10 ailesinin en büyük üyesiyle başlayabiliriz.

Samsung’un en iyi akıllı telefon modellerinden biri olan Galaxy S10 Plus, donanım ve tasarım özelliklerinin yanı sıra kamera özellikleriyle de dikkat çekiyor. Akıllı telefon pazarındaki en iyi ön kameraya sahip modellerden biri olan Galaxy S10 Plus, gerek donanım, gerek yazılım desteği ile birlikte güzel selfie’ler çıkartabiliyor.

Galaxy S10 Plus’ın ön taraftaki kameralarına baktığımızda ikili kamera kurulumu olarak karşımıza çıkıyor. Bu iki kamera sayesinde, ön kamera ile çekilen portre fotoğraflarında çok daha iyi derinlik algısı oluşturulabiliyor. Ayrıca bu özellik, yazılım ile de destekleniyor.

Huawei P30 Pro

Çıkardığı akıllı telefon modellerinde genellikle kamera donanımı üzerine odaklanan Huawei’in son çıkardığı amiral gemisi modeli P30 Pro da en iyi ön kameraya sahip olan akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Telefonun ön kamerasının yanı sıra arka kamerası da gayet başarılı sonuçlar verebiliyor.

Arkasında 4 kameraya yer verilen modelin ön tarafında ise tek kamera bulunuyor. Tek kamera ile gelse de portre fotoğraflarını arka planı bulanıklaştırarak çekebiliyor. Ve gayet güzel sonuçlar verebiliyor.

iPhone XS Max

Apple’ın amiral gemisi modeli iPhone XS Max de en iyi ön kameraya sahip telefonlar arasında yer alıyor. Arkada iki, ön tarafta tek kamerası bulunan telefonun önünde, her ne kadar tek kamera yer verilse de bu kameraya 3D sensörü gibi teknolojiler eşlik ediyor. Bu sayede portre modunda çekilen selfie’lerde arka plan daha güzel bir şekilde bulanık yapılabiliyor.

General Mobile GM 9 Pro

General Mobile’ın bir süre önce duyurduğu ve birçok kişi tarafından dikkat çekmeyi başaran akıllı telefon GM 9 Pro da listemizde yer alıyor. Özellikle arka taraftaki çift kamerasıyla oldukça başarılı fotoğraflar çekmenizi sağlayan telefonun ön kamerasıyla da başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Eğer ki uygun fiyata başarılı fotoğraflar çeken bir telefon arıyorsanız GM 9 Pro sizin için uygun bir model olabilir. Ön kamerası selfie çekmeyi sevenleri tatmin edecektir, gerek fotoğraf netliği, gerekse renkler konusunda.

Samsung Galaxy A70

Samsung’un A Serisi akıllı telefon modelleri arasında en iddialı olan modeli Galaxy A70 ile de kaliteli selfie fotoğrafları elde edebilirsiniz. Ayrıca bu ön kamera, yazılımsal özellikler ile de destekleniyor. Bu özellikler ile, yüz güzelleştirme gibi özellikleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Ön kamerasının yanı sıra arka kameralarıyla da dikkat çeken Galaxy A70’in arkasında 3 arka kamerayı görüyoruz. Bu 3 kamera sayesinde ise ultra geniş açılı veya arka tarafı bulanık fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi’nin orta segmente konumlandırdığı akıllı telefon modellerinden biri olan Redmi Note 7, kendi fiyat segmentindeki akıllı telefonlara kıyasla oldukça başarılı kamera özellikleriyle geliyor. Özellikle 48 megapiksellik çift arka kamerasıyla dikkat çekiyor.

Redmi Note 7’nin arka kamerasında göstermiş olduğu performansı ön tarafta da görüyoruz. 13 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamerayla gelen telefon ile birlikte çoğu ortam koşullarında başarılı selfie’ler çekilebilirsiniz.

Huawei P Smart 2019

Huawei’in en uygun fiyatlı telefonlarından biri olan Huawei P Smart 2019 da kamera özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Telefonun arkasında çift kamera kurulumuna yer veriliyor. Bu kameralardan biri, fotoğraflardaki ana gereksinimleri karşılarken diğeri derinlik algılayıcı işlevi görüyor.

Telefonun ön taraftaki kamerası da fiyatına göre gayet güzel sonuçlar elde edebiliyor. 8 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf elde edebileceğiniz ön kamera, yüz güzelleştirme ve arka plana farklı efektler ekleme gibi yazılımsal özellikleri beraberinde getiriyor.

Cevap bırakın