En iyi PlayStation 5 oyunları! (2023)

0

PlayStation 5, Sony’nin oyun deneyimini bir adım öteye taşıyan en son nesil oyun konsolu olarak 2020 yılında piyasaya sürüldü. Oyunlar için büyük bir devrim niteliğinde olan PlayStation 5, gelişmiş üstün grafik teknolojisi ile oyun deneyimini bambaşka bir boyuta taşımayı başardı.

PlayStation 5 için yayımlanan oyun sayısı sürekli artıyor. Tabii bu da kütüphanenin gittikçe büyümesine ve çeşitliliğin artmasına neden oluyor. Bizler de bunu düşünürek, sizler için en iyi PlayStation 5 oyunlarını bir araya getirdik.

En iyi PlayStation 5 oyunları!

God of War Ragnarök

God of War: Ragnarök, Santa Monica Studio tarafından geliştirildi ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayımlandı. Aksiyon-macera türündeki hikayeli oyun, 2018’de piyasaya sürülen God of War’ın devamı niteliğinde.

En iyi PlayStation 5 oyunları

2022 yılında piyasaya sürülen God of War Ragnarök, Midgard’da geçiyor. Oyun, Kratos ve oğlu Atreus’un Ragnarök’ü durdurmaya çalışırken verdiği mücadeleyi anlatıyor. God of War serisinin dokuzun yapımı, en iyi PlayStation 5 oyunları arasında yer alıyor.

Star Wars Jedi: Survivor

2019 yılında çıkan Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı Star Wars Jedi: Survivor, 5 yılın ardından yaşanan olayları anlatıyor. Oyunda, İmparatorluk tarafından yok edilmeye çalışılan son birkaç Jedi’dan biri olan Cal Kestis’i kontrol ediyoruz.

En iyi PlayStation 5 oyunları

Cal Kestis, Jedi Master Cere Junda ve droid arkadaşı BD-1 ile birlikte imparatorluğa karşı mücadele verir. Geniş bir galakside geçen Star Wars Jedi: Survivor, 20 saatlik oynanış sunuyor.

Resident Evil 4 Remake

Capcorn tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Resident 4 Evil Remake, 2005 yılında çıkış yapan oyunun yenilenmiş versiyonu olarak karşımıza çıktı. Raccoon City faciasının 6 yıl sonrasında geçen oyunda Leon S. Kennedy, Birleşik Devletler Başkanının kızı Ashley Graham’ı kurtarmak için İspanya’ya gönderilir.

En iyi PlayStation 5 oyunları

Ashley, bir tarikatın lideri olan Osmund Saddler tarafından kaçırılır ve Leon, onu kurtarmak için tarikat üyeleri ile mücadele eder. Resident Evil serisinin en sevilen oyunlarından Resident Evil 4 Remake de en iyi PlayStation 5 oyunları arasında yer alıyor.

The Last of Us Part I

Sony Interactive Entertainment tarafından yayımlanan The Last of Us Part I, 2033 yılında Cordyceps adlı bir mantar enfeksiyonu nedeniyle dünya nüfusunun çoğunun yok olduğu bir postapokaliptik dünyada geçiyor.

En iyi PlayStation 5 oyunları

Oyunda Joel Miller adında bir kaçakçıyı kontrol ediyoruz. Amacımız ise salgına karşı bağışıklığı olan 14 yaşındaki Ellie’yi yaratıklardan ve belli başlı gruplardan korumak. 2013 yılında çıkış yapan oyunun yenilenmiş versiyonu olarak geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen The Last of Us Part I, eleştirmenlerden yüksek not almayı başardı.

Her oyuncunun koleksiyonunda olması gereken oyunlar

Stray

Oyun dünyasına farklı bir bakış açısı kazandıran Stray’de, kaçırıldıktan sonra terk edilmiş şehirden kaçmaya çalışan bir kediyi kontrol ediyoruz. Bu kedi, şehri keşfederek ve bulmacaları çözerek eve dönmenin yolunu bulmaya çalışır. Tabii bu sırada tehlikeli düşmanlardan da kaçar.

En iyi PlayStation 5 oyunları

Bir kediyi kontrol ettiğimiz için oyun dünyasında farklı karşılanan Stray’i, yan görevler dahil 7 ila 11 saat civarında bir sürede bitirebilirsiniz. Oynanış süresi her ne kadar kısa olsa da, atmosferi ve hikayesi ile övüldü.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West, Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayımlanan aksiyon-macera türündeki bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. 2022 yılında piyasaya sürülen yapım, Horizon Zero Dawn’ın devamı niteliğinde ve Aloy’un hikayesini takip ediyor.

En iyi PlayStation 5 oyunları

Kıyamet sonrası dünyada geçen oyunda Aloy’u kontrol ederek gizemli bir vebanın kaynağını bulmak için maceraya atılıyoruz. Bu yolculukta karşımıza çıkan devasa güçlü makineler, kabileler ve çeşitli düşmanlar ile mücadele etmek zorundayız.

Elden Ring

FromSoftware tarafından geliştirilen ve dünyanın en iyi oyunları arasında yer alan Elden Ring, Lands Between adlı bir dünyada geçiyor. The Tarnished adında bir savaşçıyı kontrol ettiğimiz yapımda amacımız, karşımıza çıkan düşmanlarla mücadele ederek ve görevleri tamamlayarak, Lands Between’in hükümdarı olmak.

En iyi PlayStation 5 oyunları

Büyük açık dünyaya sahip olan ve oyunculara bu dünyayı özgürce keşfetme fırsatı sunan Elden Ring, zorlayışı bir oynanışa sahip. Bu sebepten ötürü oynamayak isteyenler ilk başta zorlansa da, alışınca oldukça zevkli hale geliyor.

Xbox Game Pass PC’de oynayabileceğiniz en iyi oyunlar!

En iyi PlayStation 5 oyunlarının devamı için sıradaki sayfaya geçebilirsiniz.

Cevap bırakın