En iyi ortak çalışma yazılımları

0

COVID-19 salgını nedeniyle uzaktan çalışma yaygınlaşınca , ortak çalışma yazılımları da popülerlik kazandı, işte bu araçların en iyi örnekleri…

Bu zor zamanlarda evden çalışmak kafa karıştırıcı ve stresli olabilir. Fakat korkacak bir şey yok. Bazı araçlarla iş arkadaşlarınızla iletişim halinde kalabilir, iş birliği yapabilir ve evden çalışmaya sorunsuz bir geçiş yapabilirsiniz.

En iyi ortak çalışma yazılımları

Slack

Slack, işletmeler ve ekipler için en popüler çevrimiçi iş birliği araçlarından biridir. Anlık mesajlaşma özelliği vardır, ayrıca ekipler ve projeler için özel veya genel kanallar oluşturma olanağı sunar.

En iyi ortak çalışma yazılımları

Birçok seçenek ve ayar olduğundan, arayüze alışmak biraz zaman alabilir. Ancak esas olarak kanal listenizin ve sohbet sütununuzun bulunduğu sol kenar çubuğunu kullanacaksınız. Yayınlanmış bir ileti dizisini veya bir kullanıcının veya bir kanalın ayrıntılarını görmek istiyorsanız, ekran üçüncü bir sütun oluşturacaktır.

Metinlerinize bağlantılar eklemek veya bunları kod biçimine dönüştürmek gibi göndermek istediğiniz mesajlara uygulayabileceğiniz ayarlar vardır. Ayrıca bir sohbete gönderdiğiniz mesajlar da düzenlenebilir.

Bilgisayarınızdan veya Google Drive’dan resimler, belgeler ve videolar gibi dosyaları da paylaşabilirsiniz. Veya iş arkadaşlarınızla sesli veya görüntülü görüşmeler yapabilir, ekran paylaşımı yoluyla sohbet edebilirsiniz.

Trello

en iyi ortak çalışma yazılımları denince akla gelen ilk isimlerden olan Trello, bir proje yönetimi ve online ortak çalışma yazılımıdır. Gösterge tablolarına yerleştirilmiş listelerdeki görev kartları fikrine dayanmaktadır. Sürükle ve bırak işlevi de işlemleri basitleştirir.

En iyi ortak çalışma yazılımları
En iyi ortak çalışma yazılımları – Trello

İş arkadaşlarınızı kullanıcı adları, e-postaları veya bir davet bağlantısı paylaşarak forumlara kolayca davet edebilirsiniz. Toplantılar için görünürlük seçenekleri de vardır: özel, ekip, organizasyonel ve genel toplantılar yapabilirsiniz. Panoların arka planını ve renklerini özelleştirmek de mümkündür.

Sistemdeki kartlar bir ekip üyesine atanabilir, etiketlenebilir, kontrol listeleri, son kullanma tarihleri ​​ve ekleri olabilir. Ek olarak, Dropbox, Google Drive, Slack ve daha fazlası gibi geliştiriciler veya eklentiler ekleyebilirsiniz.

Google Docs

Google Docs, en popüler çevrimiçi ortak çalışma araçlarından biridir. Ekiplerin belge oluşturma, düzenleme ve paylaşma konusunda iş birliği yapmasına olanak tanır. Arayüz, diğer metin düzenleyiciler gibi, üstte bir araç çubuğu ve belgenin kendisi.

En iyi ortak çalışma yazılımları

Düzenleme önerebilir, yorum bırakabilir ve ekip üyelerini etiketleyebilirsiniz. E-posta uyarıları otomatik olarak onlara gönderilir, böylece bunları manuel olarak bildirmeniz gerekmez.

Belgeleri bir bağlantı veya e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz. Bir oluşturucu veya yönetici olarak, dosyayı yalnızca görüntülenebilir, kişilerin yorum yapmasına izin verebilir veya düzenlenebilir olacak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Asana

Asana, görsel olarak çekici bir arayüz ve bir freemium sürümü ile en yaygın kullanılan online ortak çalışma araçlarından biridir. Çalışmayı çok kolaylaştıran bir sürükle ve bırak işlevine sahiptir.

En iyi ortak çalışma yazılımları
En iyi ortak çalışma yazılımları – Asana

Gösterge tabloları, görev listeleri ve atanan görevler için çok kullanışlıdır. Bir görev birden çok panoda da olabilir. Takvim, programlarınızı çevrimiçi tutarken, zaman çizelgesi projenizin ilerlemesini izlemenin harika bir yoludur.

İş yükü, ekip üyelerinin gereğinden fazla veya gereğinden az çalışmadığından emin olmak için kullanabileceğiniz istatistiksel bir özelliktir. Portföy, şirketin gelişimini takip edebileceğiniz taban gibidir.

Görevleriniz ve parçası olduğunuz projeler etrafında gerçek zamanlı iletişim için bildirimler ayarlanabildiğinden, bu araç e-postaların kullanımını ortadan kaldırır.

Basecamp

Basecamp, iş birliği ve iletişimi bir arada sunan bir proje yönetim platformudur. Çalışmanızı, her biri dahil olan kişiler, görevler, dosyalar ve tartışmalardan oluşan ayrı projelere bölebilirsiniz.

İş akışında size yardımcı olacak duyurular için bir mesaj panosu, bir grup sohbeti ve bir zamanlayıcı gibi araçlar vardır. Zaman takibi ve yapılacaklar listelerine e-posta dönüşümü gibi özelliklere sahiptir.

Microsoft Teams

Microsoft Office 365 ile entegre olan Microsoft Teams, grup mesajlaşmasını video konferans, dosya depolama ve dosya ekleriyle birleştirir. Ekip üyeleri, Word, Excel, OneNote, Sharepoint ve diğer Microsoft hizmetlerindeki çeşitli dosya türleri üzerinde birlikte çalışabilir.

En iyi ortak çalışma yazılımları – Microsoft Teams

Bu işbirliği aracının harika bir özelliği, onu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilmenizdir. Farklı ekiplere ayrılmış sohbet odalarına, bilgi için özel sekmelere ve sık erişilen uygulamalara sahip olabilirsiniz. Sıfırdan başlamak istemiyorsanız önceden hazırlanmış şablonları kullanabilirsiniz.

Ekibinizin dışındaki kişiler toplantılara katılabilir veya belirli dosyaları görüntüleyebileceği için konuk erişimi ayarları da vardır.

Cevap bırakın