En iyi kameralı telefon için ilk sızıntı geldi!

0

Son yıllarda akıllı telefonlarıyla gündemden düşmeyen Huawei yeni Mate modellerini görücüye çıkartmaya hazırlanıyor. Dünyanın ilk 3 kameralı telefonuyla karşımıza çıkan şirket, şimdi de yeni Huawei Mate 20 için düğmeye bastı.

Huawei Mate 20 kamerası ve donanımıyla emsal olacak!

P20 ailesi ile çentikli ekrana geçiş yapan Huawei, şu sıralar yeni Mate 20 ailesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Devasa bir ekranla geleceği iddia edilen Huawei Mate 20 ortaya çıkan görsellere göre çentiksiz bir ekrana sahip olacak.

Akıllı telefon piyasasında halihazırda en büyük yarış çerçevelerin azaltılması tarafında yaşanırken Huawei ise görünen o ki çentikli ekran konusundaki tercihi kullanıcılarına bırakacak. P20 ailesinde çentikli bir ekrana yer veren marka Mate 20 ailesinde 18:9 ekranları tercih edecek.

Mate 20

6.9 inç büyüklüğünde oldukça büyük bir ekranla gelecek olan Mate 20,söylenenlere göre yüzde 93 ekran kasa oranı sunacak. Kirin 980 işlemci ile geleceği öngörülen modelde 6 GB RAM bulunacak. Ailenin en üst modelinde üçlü kamera sisteminin kullanılması ise sürpriz olmayacaktır.

Ekran parmak izi okuma teknolojisini bünyesinde barındıracağı söylenen Mate 20 modelinde 3 boyutlu yüz tanıma özelliği de yer alacak. Modelin önümüzdeki aylarda resmiyet kazanması bekleniyor.

Kamera tarafındaysa, tıplı Mate 10 ve Mate 10 Pro’da olduğu gibi, büyük devrime hazır olun deriz. Huawei sızan bilgilere göre bugüne kadarki en iyi kameralı telefonunu geliştiriyor.

Cevap bırakın