En iyi iPhone objektifleri

0

Her ne kadar iPhone çok iyi bir kameraya sahip olsa da, iyi bir lens (objektif) gibi doğru aksesuarlarla DSLR fotoğraf makinenizin yerini alacak kadar başarılı olabilir.

iPhone 7 ve 7 Plus’tan görebileceğimiz gibi, Apple, iPhone fotoğrafçılığını son derece ciddiye alıyor. Her iki cihazda da çok iyi kameralar mevcut ve Plus’ın potansiyeli henüz ortaya çıkan çift objektifli bir modeli var. Ancak, Apple’ın en yeni cihazlarından birine sahip olmanız önemli değil. Hangi iPhone’u kullanırsanız kullanın, iPhone fotoğrafçılığını geliştirebileceğiniz birçok yol var. Bu konuda istekliyseniz, sizi bir sonraki seviyeye taşıyacak için en iyi objektifleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Seek Thermal Compakt XR

Profesyonel bir termal görüntüleme kamerası, size birkaç yüz dolardan birkaç bin dolara kadar mâl olabilir ve kabul edelim, bunlar telefonla fotoğrafçılık yapmak isteyen birisi için pahalı olabilir.

Seek Thermal Compakt XR ise bu aralığın ekonomik ucunda oturuyor. Dış mekan kullanımı için üretilmiş olan Compact XR, iPhone’unuzu tam işlevli bir termal görüntüleme kamerasına dönüştürecektir. 20 derecelik bir görüş alanına sahiptir ve 1.800 metre uzaklıktaki ısıyı algılayabilir.

Sanki James Bond’muş gibi süper görüntüler çekmenize izin vermenin yanı sıra, şüpheli senaryolarda davetsiz misafirleri ve hayvanlar bulmak için kişisel bir araç olarak da kullanılabilir. Kurulumu da son derece basit. Objektifi telefona doğrudan bağlayın.

Insta360 Nano

Sanal gerçeklik dünyayı ele geçiriyor ve kendi sanal gerçeklik videolarınızı ve fotoğraflarınızı çekebilmek için pahalı bir VR kamera almanız gerekiyor.

Insta360 Nano, sanal ve panoramik medyayı HD olarak, doğrudan iPhone’unuzdan çekmenizi ve internetten canlı yayınlayabilmenizi sağlar. Cihaz, bir iPhone 6, 6 Plus, 6s veya 6s Plus’a klips ile tutturulabiliyor. Ayrıca, bir bisiklet, kask, drone veya selfie çubuğuna da takılabiliyor.

Bir film veya fotoğraf çektikten sonra, sürükleyici şaheserlerinizi deneyimlemek için cihazı VR görüntüleyiciye dönüştürebilirsiniz. Teknik olarak, iki adet 210 derecelik balık gözü merceği, bir 800 mAh pili ve bir bellek kartı yuvası (64 GB’a kadar) bulunuyor.

Olloclip 4-in-1

Olloclip, akıllı telefonlar için çok çeşitli objektifler üretiyor ancak bu dördü bir arada objektif, en önemli ürünlerinden biri. Balıkgözü, 10x makro, 15x makro ve bol sayıda seçeneği ile taşınabilir ve çok yönlü bir seçenek sunuyor.

Bu ürün, iPhone’unuzu son derece profesyonel bir noktaya taşıyor. Küçük objektif cebinize yapışacak kadar küçük, fakat iPhone’a takıldığında, önünüzdeki dünyayı size açıyor ki fotoğraflarını çekebilin.

Anlık, içinizden gelen, hızlı karar verdiğiniz çekimlerde bile profesyonel bir sonuç elde edebilirsiniz.

PNY 4-in-1 Lens Kit

Fotoğrafçılığa ilginiz ciddi boyuttaysa, farklı işlevler ve amaçlar için objektifler olduğunu anlayacaksınız. Ayrı ayrı objektifler kullanmanın hem pahalı hem de zaman gerektirdiğini anlamak için de zaman harcamanıza gerek yok.

Bunun yerine, PNY 4-in-1 objektif paketini alabilirsiniz. Böylece uygun fiyata bir aksesuar seti elde ederken, iPhone’unuzu son teknolojili bir kameraya dönüştürebilirsiniz. Süper geniş açı, balık gözü, geniş açı ve makro olmak üzere, toplam dört farklı objektif var.

Ürünün en iyi yanı, doğrudan iPhone’a takılan manyetik klipsleri kullanması. Böylece kolayca takılabiliyorlar.

TECHO Universal Professional HD Camera Lens Kit

Bir iPhone kamera objektifine para harcamak isteyip istemediğinizden emin değilseniz, bu ürün basit ve ekonomik bir seçenek olabilir. Çok yönlüdür ve kameranın önündeki merceğe kolayca tutturulabildiği için her akıllı telefonla kullanılabilir.

Ürün iki objektifle geliyor. Bunlardan biri 0,45x süper geniş açılı objektif, diğeri ise 12,5 süper makro objektif.

Her ikisi de pratik ve iyi sonuçlar verirken, sizi hareket halindeyken de fotoğraf çekmeye davet ediyor.

YOPO Camera Lens Kit for iPhone

YOPO’nun bu küçük paketi harika; içerisinde hızla çekim yapabilmeniz için az sayıda aksesuarı var. Ürün yalnızca iPhone 6/6s ve iPhone 6 Plus/6s Plus için tasarlanmış.

Objektiflerle eşlenen küçük kutular ve minik bir üçayak (tripod) ile sağlam bir fotoğraf sistemi kurabilirsiniz. Ayrıca eller serbest çekim yapabilmenizi de sağlayacak kadar çok yönlü bir paket olduğunu hatırlatalım.

Cevap bırakın