En iyi hepsi bir arada bilgisayarlar

AIO PC’lerdeki güncel durum ve seçenekler

0

Hepsi bir arada PC’ler genele oranla az sayıda kişinin tercih ettiği ve kabul edelim, farklı bir yapıda cihazlar. Ancak, kasasız tasarımları, aslında göründüğünden daha başarılı. İşlev olarak baktığımızda da kesinlikle tüm işler için uygun cihazlar bulmak mümkün.

Bir dizüstü bilgisayarla tam olarak aynı olmasa da, kısıtlı alanda büyük ekran isteyenlerin işini görebilecek olan hepsi bir arada bilgisayarlar, bir masada, yurt odasında, hatta mutfakta bile rahatça kullanılabilir. Bu tip cihazlarla ilgili, acaba işimi görür mü endişesine de gerek olmadığını, seçenekleri görünce anlayacaksınız.

AIO PC’lerin teknik özellikleri son yıllarda hızla arttı. Bir zamanlar düşük saat hızındaki işlemciler yerini masaüstü seviyesi işlemcilere bırakırken, cihazların kalınlıkları da azalarak, hantallığın ortadan kalkmasını sağladı.

Tüm bunlara ek olarak kolayca kurulması ve kablo salatası yaratmaması da bu cihazları birçok kişinin gözdesi hâline getirebilir. Her şeyin tek bir noktaya toplanması sayesinde, bu tip bilgisayarların daha az gürültü çıkardığını da unutmayalım.

Elbette hepsi bir arada bilgisayarların da zayıf kalan yönleri yok değil. Standart bir toplama bilgisayar ya da hazır kasaya göre parça değişimi ya da terfisi yapmak daha zor, bunu üreticinin teknik servisine bırakmak daha mantıklı. Zira her birinin iç aksamı farklı ve cihazı kurcalarken bir sorun yaşamak istemeyeceğinize eminim. Teknik servisin değişim yapması ise ek mâliyet ya da zaman olarak size dönecektir. Bu sebeple, tercih yaparken de yüksek teknik özelliklerde bir model seçmenizi ve ileride terfiyle uğraşmaya gerek kalmamasını tavsiye ederim.

Retina 4K ekranlı Apple iMac 21,5 inç

Alışılan iMac tasarımını korurken, ufak değişiklikler sayesinde diğer cihazlarla da benzeşmeyi başarıyor. Thunderbolt 3/USB-C yuvaları arka kısma taşıyan Apple, kalın cam çerçeve ile dayanıklılık hissi verirken, parlak ve canlı renklerdeki 4K paneliyle bilgisayar kullanmayı keyifli hâle getiriyor.

Benzerlerinden tek farkı, cihazın ekranının sadece kendi sistemiyle çalıştırılabilmesi. Dört çekirdekli Intel Core i5 işlemcili cihaz, 8 GB bellek ve orta seviye AMD Radeon Pro 555 ile ortalamanın üzerinde bir güç arayanlara hitap ediyor.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için MediaMarkt ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

HP Pavilion 4GT27EA

Dokunmatik ekran da son dönemde alıştığımız özelliklerden birisi. Üstelik telefonda başlayan bu akım, mobilde dizüstülerle devam ederek masaüstüne de sıçramayı başardı. Siz de dokunmatik ekrana ihtiyaç duyuyorsanız, HP’nin 27 inçlik modelini seveceksiniz.

Keskin ve yüksek renk doğruluğuna sahip sonuçlar veren bu ekran,  Full HD çözünürlük sunuyor. Intel Core i7 7700T işlemci, 16 GB bellek ve 2 GB bellekli Radeon 530 ekran kartlı cihaz performans açısından üst seviyede. Ayrıca 59 Watt’lık düşük güç tüketimi, 256 GB SSD ve 1 TB sabit disk birleşimi depolama alanı da cihazın diğer dikkat çekici yönleri.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için MediaMarkt ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Lenovo IdeaCentre AIO 520

Bu seride birden fazla ekran ve donanım seçeneği sunan Lenovo, farklı ihtiyaçlara uygun çözümler ortaya çıkartmış. Örneğin ekran için 23,8 veya 27 inçlik modeli seçebilir, işlemcide Intel Core i5 ve i7, ekran kartında Nvidia ya da AMD tercihlerinde bulunabilirsiniz. Elbette bunlar hazır seçenekler.

Bu hepsi bir arada PC, bunlara 8 GB bellek ve sabit disk ile flaş disk birleşimini ekleyerek güçlü teknik özellikler sunuyor. Ayrıca, bağlantı seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Yan yüzdeki USB 3 yuvası, açılarak çıkan web kamerası ve ekranı HDMI ile farklı cihazlarla kullanabilmek ya da HDMI çıkış ile görüntüyü başka bir ekrana verebilmek son derece pratik bir kullanıma işaret ediyor.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için MediaMarkt ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın