En iyi ekranlı akıllı telefonlar

0

En iyi ekranlı akıllı telefonlar listesi yapmadan önce akıllı telefona alırken nelere dikkat etmek gerekir, buna değineceğim

Öncelikle doğru ekran boyutunu belirlediğinizden emin olun.Örneğin elleriniz ufaksa 5,5 inçten daha ufak ekrana sahip bir telefon sizin için büyüklere nispeten daha uygun olacaktır.

Bol video izliyor, oyun ounuyor ya da Android’deki çoklu ekran modundan faydalanmak istiyorsanız, daha büyük ekranlı modelleri değerlendirebilirsiniz.

Son dönemde çıkan geniş görüntü oranına sahip telefonlar da 5,5 inçten büyük ekran boyutlarında dahi ele oturan bir yapıdadır. Örneğin 18:9 ekran oranlı bir telefon daha büyük ekran isteyenlere uygundur.

Bir telefon ekranı için çözünürlük elbette önemlidir ama renk kalitesi ve parlaklık kullanımda daha çok kendini gösterir. Parlaklığın yüksek olması aydınlık ortamlarda, örneğin güneşli bir günde dışarıda ekrandakileri daha rahat görebilmenizi sağlar. Renk kalitesi ise ekran tipine bağlı olabilir.

Örneğin AMOLED panelli telefonlar bu anlamda LCD panelli telefonlara göre daha iyi performans verecektir. Son dönemde çıkan telefonlardaki HDR desteği de uyumlu içerikleri izlerken (örneğin Netfflix’teki HDR filmler) farkı hissettirecektir. Şimdi gelelim listemize…

En iyi ekranlı akıllı telefonlar

Samsung Galaxy Note 10 Plus

Note 9’un devamı olan amiral gemisi, çarpıcı ekranı kadar sahip olduğu bol özellik ve yüksek kapasiteli pili ile öne çıkıyor. Çok yönlü kameraları, hızlı Qi kablosuz şarj desteği, suya dayanıklılığı ve USB-C destekli kulaklıkları bu özelilklerin başında geliyor.

Note 10 Plus’ın 6,4 inçlik Super AMOLED ekranı, Note 9 ile aynı boıytta ama S9 Plus’ınkinden büyük. Ön kamera çentik yerine damlaya dönüşürken, ekran/gövde oranı da yüzde 93,1 olduğundan çerçeveler neredeyse yok gibi.

Huawei P30 Pro

Bu modelde kamerası ile kendini aşan Huawei, periskopik 5x kayıpsız optik zum desteği, 40MP ana algılayıcı ve ultra geniş mercek ve gece çekimlerindeki başarısı ile konuşuluyor.

P30 Pro‘da geniş ve büyük bir 6,47 inçlik ekran. Sadece ekranın altındaki ince çerçeve ve üstteki damla kamera dikkat çekiyor, ancak keskin OLED ekranı ile etkileyici bir görüntü sunuyor.

iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro Max, XDR Retina êkranı ve üç mercekli kamera sistemi ile öne çıkıyor. Apple, iPhone 11 serisiyle fotoğraf kalitesini de ciddi şekilde ileri taşıdı ve güncel trendleri yakaladı.

Pro serisi yeni A13 Bionic işlemci ile son derece hızlı. Pil ömrü de iPhone XS’e göre 5 saat artmış durumda. Cihazda ayrıca 6,5 inçlik bir OLED ekran bulunuyor. Bununla video izlemek ve oyun oynamak son derece keyifli.

Cevap bırakın