En iyi ekrana sahip akıllı telefonlar

0

En iyi ekrana sahip akıllı telefonlar, güçlü grafik çipleri, kaliteli kamera ve hızlı bir internet bağlantısı ile donanarak görsel kalitesini her anlamda artırıyorlar. Harika bir ekran arıyorsanız ipuçları ve değerlendirmemizle yardımınıza koşuyorum.

En iyi ekrana sahip akıllı telefonlar

Samsung Galaxy Note 8

Note 8’in ekranı, piyasadaki en büyük ekranlardan biri, ve Samsung’un AMOLED panellerine özgü mükemmel bir güneş ışığı altında okunabilirlik ve renk doğruluğu sunuyor. S Pen kalemi ile yazım ve çizim desteği bulunuyor, duygularınız emojilerin ötesine geçebiliyor. Her Zaman Açık Ekran özelliği ise bir bakışta saati ve bildirimlerinizi görmenizi sağlıyor.

Apple iPhone X

Apple iPhone X, listemizdeki telefonlar arasında en iyi güneş ışığı altında okunabilirliğe sahip ve renk doğruluğu Note 8’den daha iyi. X’in ekranı, 19,5:9 oranında, geliştiriciler uygulamalarını bu orana uyarlamaya başladı. iPhone X ekranı her zaman olduğu gibi 60Hz’de yenilenir, ancak kapasitif dokunmatik algılayıcı anında tepki süresi için 120Hz’de çalışır.

Sony Xperia XZ Premium

Hem Galaxy hem de iPhone HDR desteğine sahip olsa da Xperia XZ Premium haricinde piyasadaki hiçbir telefon hem 4K hem HDR desteklemiyor. Cihaz HDR içeriği sunan büyük video akışı hizmetleriyle entegre çalışabiliyor. BRAVIA TV’lerden ödünç alınan Uyarlanabilir Ton Eşleme teknolojisi parlak ışık altında bile içeriklerin iyi görünmesini sağlıyor. 5,46 inç büyüklüğündeki cihaz, bu listedeki en keskin ekrana sahip. Ne yazık ki güneş ışığı altında okunabilirliği harika değil, bu yüzden içeride film izlemeniz daha iyi.

Huawei Mate 10 Pro

İnce çerçevesi ve yüksek kaliteli AMOLED ekranı ile şık görünen cihaz, HDR10 desteği ve şaşırtıcı renk doğruluğu ile normal Mate 10’dan daha iyi bir görsel deneyim sunuyor. Güneş ışığı altında okunabilirlik performansı Note 8’den az farkla geride olsa da, renk doğruluğu hem Note 8’den hem de iPhone X’dan daha iyi.

Xiaomi Mi Mix 2

İlk Mi Mix çerçevesi tasarımıyla ve 16:9’dan uzun oranıyla dikkat çekmişti. Mi Mix 2’in ekranı daha küçük olsa da ekran/çerçeve oranı daha büyük olduğu için küçük bir çerçevede daha fazla ekran sunabiliyor. Mi Mix 2’nin ekranı şimdiye kadar gördüğümüz en doğru renkleri sunuyor, bu konuda Mi Mix 2’nin ekranı iPhone X’dan bile daha iyi.

OnePlus 5T

OnePlus, makul fiyata harika özellikler sunmasıyla tüketicilerin kalbini kazandı ve ilk denemede 5,5 inçle noktayı gözünden vurdu. Rekabet ettiği amiral gemilerinin çoğundan daha uygun fiyatlı olmasına rağmen, 5T’nin şaşırtıcı derecede iyi bir ekranı var. Güneş ışığı altında okunabilirliği Galaxy Note 8’den daha iyi ve Galaxy S8 ile eşdeğerde. Ekran listemizdeki en parlak ekran değil, ancak az yansıtma yapması fark yaratıyor. Renk doğruluğu ise listemizdeki Xperia haricindeki cihazlardan geride. Çözünürlüğü ise 1080p’de kalmış.

Cevap bırakın