En iyi çok işlevli yazıcılar

0

Çok işlevli yazıcılar, yazıcı ,tarayıcı, faks gibi cihazların en iyi özelliklerini birleştiriyor. Multifunction yazıcılari ile yazdırmanın yanında fotokopi (kopyalama), tarama ve faks gibi özellikler kadar, yüksek baskı kapasitesi, ağ bağlantısı ve mobil cihaz desteği gibi ek işlevler de bulunması, onları ufak ofisler ve evden çalışanlar için ideal kılıyor.

Çok işlevli yazıcılar az yer kaplamaları, kolay yönetilebilmeleri ve yüksek kapasiteleriyle her dönem popülerliğini korumayı başardı. Evden çalışma modelinin yaygınlaştığı son günlerde ise bu cihazlara olan ilgi yeniden artıyor.

Kendinize uygun bir cihaz seçerken, kullanacağınız alana uygun boyutta olmasına dikkat etmenizde fayda var. Cihazın Bluetooth, Ethernet ya da Wi-Fi bağlantısı olması, size birden fazla cihazdan erişim imkanı sağladığı gibi kolay kullanımı da mümkün kılacaktır. Çok sayıda baskı alıyorsanız, geniş bir kağıt haznesi olmasına dikkat edin. Ayrıca lazer baskı yapan cihazlar binlerce baskıyı tek tonerle gerçekleştirebilir. Mürekkep kartuşlular ise yüzlerle ifade edilen bir baskı kapasitesine sahiptir. Son dönemdeki önemli bir yenilik de mürekkep tankı kullanan yazıcılardır. Bunlar standart kartuştan daha yüksek kapasitededir ve tek dolumla binlerce sayfa baskısı alabilirler.  Ayrıca seçim yaparken kart okuyucu ve dokunmatik ekran gibi ek özelliklere de dikkat etmenizde fayda var.

En iyi çok işlevli yazıcılar

Epson Ecotank L3160

Epson Ecotank L3160

Mürekkep tankı ile 82 yazıcı kartuşuna kadar baskı performansı sunabilen L3160, LCD ekran, Wi-Fi bağlantısı ve Wi-Fi Direct desteği ile de öne çıkıyor.

HP Smart Tank 515

HP Smart Tank 515

Bir diğer mürekkep tanklı yazıcı olan HP 515, çift bantlı Wi-Fi ile hızlı bir şekilde baskı dokümanlarını yazdırabilir. Otomatik sensörü ile mürekkep yönetimini kolaylaştıran cihaz, başarılı mobil uygulaması ile her yerden baskı alabilmeyi de sağlıyor.

Canon MB2150

Canon MB2150

Hem satın alma fiyatının hem de baskı maliyetlerinin düşük tutulmasını hedefleyen Canon, MB2150 ile yüksek kalitede baskı alıp doküman tarayabiliyor.

Canon TS5050

Canon TS5050

Dokunmatik ekran, bellek kartı okuyucu ve kablosuz ağ bağlantısı gibi işlevselliği artıran özelliklerinin yanı sıra, hem fotoğraf hem metinler açısından baskı kalitesi etkileyici.

 

Cevap bırakın