Spor için en iyi akıllı saatler

0

Spor için en iyi akıllı saatler, fitness modları ve nabız ölçme gibi özellikleriyle öne çıkıyorlar. Akıllı saatler henüz kitleler için olmazsa olmaz bir aksesuar hâline gelmedi ama bu mini bilgisayarlar her geçen yıl pazarda daha fazla yer kaplıyorlar ve daha yetenekli hale geliyorlar. Bileğinizi akıllandırmak isterseniz size önerilerim var.

Spor için en iyi akıllı saatler

Apple Watch

Apple Watch herkese hitap etmese de bir iPhone’a sahipsineniz, işini en iyi gören cihazlardan biri. Android cihazlarla uyumsuz olan cihaz, 2017 sürümünde 4G LTE bağlantı özelliği kazandı, böylece telefonunuzu evde unutsanız bile arama yapıp, alabiliyorsunuz. Apple Müzik akışı da son yazılım güncellemesinden sonra kullanılır oldu. Apple Watch geçtiğimiz yıla oranla daha güçlü ve daha kullanışlı. Series 3, selefinden yüzde 70 daha hızlı bir işlemciye sahip ve Siri ile çift yönlü bağlantı kurabiliyor. Pil ömrü ise 18 saate kadar.

LG Watch Sport

Yeni cihazların azlığı ve Android Wear 2.0’ın gecikmesi yüzünden bu yıl Android Wear için pek iyi bir yıl olmadı ancak LG Watch Sport güzel bir Apple alternatifi olarak öne çıkıyor. Birçok Android saatte bulunmayan döner tuşu sayesinde çok kullanışlı ve 4G LTE bağlantı desteği bulunuyor. Yerleşik Android Wear 2.0 işletim sistemi sayesinde Android ve iPhone’lar ile eşleşebiliyor. Google Asistan da çok kullanışlı ve siz kullandıkça daha da akıllanıyor. 348 ppi çözünürlüklü ekranı da bildirimlerinizi detaylı şekilde görebileceğiniz manasına geliyor.

Samsung Gear Sport

Gear S3 geçen yıl çıkmasına rağmen hâlâ amiral gemisi sayılabilecek bir model. Tizen işletim sistemine sahip cihaz herhangi bir Apple ya da Android cihazla çalışa da uygulama kütüphanesi çok geniş değil. Özellikle Samsung telefonlar için daha verimli bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefona ihtiyaç olmadan yerinizi belirten GPS teknolojisine sahip cihaz, 50 metreye kadar tam su geçirmez. Çevrimdışı Spotify eşitlemesi sayesinde havuzda müzik dinlemek mümkün : )

Huawei Watch 2

Entegre GPS ve telefon bağımsız LTE arama özelliklerine sahip cihaz geleneksel mekanik saatlere benzemesiyle her kıyafetle giyilebilir duruyor. 1,2 inçlik ekranı bir akıllı saatten bekleyeceğiniz her şeyi karşılıyor. Android Wear 2.0 sayesinde menüler arası geçiş kolaylaşmışken, akıllı klavye ve Google Asistan desteği bulunuyor.

Fitbit Ionic

Bir akıllı saat ve bir fitness bilekliği arasındaki çizgi her zaman net değildir, ancak Fitbit, Ionic’i bir akıllı saat olarak görüyor. Farklı renkleriyle ilginç bir görünüme sahip cihaz akranları gibi entegre GPS, yüzme takibi, kalp atış hızı monitörü, uyku takibi, mobil ödeme desteği ve 50 m derinliğe kadar su geçirmezlik özelliklerine sahip. Cihaz Fitbit’in kendi akıllı saat yazılımı üzerinde çalışıyor ama Android ve iOS cihazlardan bildirimleri çekebiliyor. Şu anlık Spotify ve Google Haritalar gibi büyük uygulamalara desteği yok.Fitbit’ten beklenebileceği gibi fitness takibi konusunda ise çok başarılı.

Cevap bırakın