Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEn gözde 10 online iş fikri

  En gözde 10 online iş fikri

  açılış fotoHer şeyin online yapılabildiği günümüzde, iş yapış biçimleri de online hale geldi. Dijitalin tüm sektörleri dönüştürdüğü yeni düzende insanlara evlerinden online çalışma ve ekstra para kazanma imkanı sunan pek çok iş bulunuyor. Özellikle Y ve Z kuşağının da ilgisiyle giderek popülerleşen online iş yapma kültürü yavaş yavaş ancak emin adımlarla büyüyor ve yakın gelecekte ciddi bir ekonomiye dönüşeceğe benziyorlar. Online iş yapmanın bu kadar popüler olmasının nedeni insanların kısa zaman harcayarak iyi para kazanabiliyor olmaları. Peki son günlerin en gözde online iş modelleri hangileri?

  Web tasarımı
  Bireylerin ardından kurumsal dünyada da dijital dönüşümün tüm hızla devam ettiği günümüzde firmaların dijital dünyadaki yüzleri olan web siteleri ve mobil siteler bu anlamda çok büyük önem taşıyor. İyi tasarlanmış bir internet sitesinin müşterilerin dikkatini çekerek onların firma hakkındaki düşüncelerini etkileyeceği konusu çok net. Firmaların özellikle web ve mobil tasarım konusunda uzman ajanslara ciddi meblağlar ödediğini düşündüğümüzde bu işi aynı kalitede freelance yapan kişiler için büyük bir fırsat olduğunun altını çizmekte fayda var. Bugün pazarda iyi tasarım ve HTML dili bilip web sitesi tasarlayan ve büyük firmalara satan çok ciddi bir çalışan hacmi var.

  Özgeçmiş hazırlama
  Pek çok insanın sahip olmadığı bu yetenek mülakatlar için büyük önem taşıyor. Ne de olsa iyi ve uygun formatta hazırlanmış bir özgeçmiş kişilerin kendilerine güvenlerini arttırıyor ve yeteneklerinin ön plana çıkmasını sağlıyor. Siz de henüz piyasada sayıca az olan bu yetenekli kişilerden biriyseniz özgeçmiş hazırlama işine girebilirsiniz.

  Satış ortaklığı
  Pek çok insan Amazon, eBay, Gittigidiyor gibi sitelere yorum yazmayı sever ve bunu para karşılığında değil, ilgilerinden ötürü yaparlar. Yorumlar online işlerin başarısında büyük rol oynuyor. Ve kendilerine ürünlerini satmada yardımcı olacak bu insanlara para ödeyebilecek pek çok şirket bulunuyor. Kullanıcı deneyimin giderek önem kazandığı günümüzde şirketler müşterilerin yorumlarına bağlı olarak ürünlerini daha iyi pazarlayıp, daha fazla satış yapabiliyorlar. Bu yüzden her müşterinin yorumu büyük önem taşıyor. Kullandığınız bir ürünle ilgili yorum yaparak bunun karşılığında para almak bugünlerde para kazanmanın en kolay yollarından biri.

  Konsinye mağazalar
  Günümüzde pek çok insan kullanılmış eşya ve mobilyalarını satarak para kazanabiliyor. Ancak bu insanlar mağaza kurulumu ve reklam için para harcamak zorunda. Online dünyada bu işi mağaza kirası reklam gibi masraflara katlanmadan yapmak mümkün.Bu bağlamda konsinye mağaza işi son trend bugünlerde.

  Beslenme koçluğu
  Kişisel diyet ve egzersiz programları hazırlayarak insanlara yardım etme üzerine kurulu olan bu iş oldukça cazip. Beslenme koçluğu ekstra para kazanmak isteyen spor salonu eğitmenleri tarafından da online olarak yapılıyor.

  E-kitap yazarlığı
  Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte insanlar normal kitap yazarlığından e-kitap yazarlığına yöneliyorlar. Yayıncılar tarafından tercih edilmeyen yazarlar internete yöneliyor ve şanslarını bu platformda deniyorlar. Bu sayede çok daha ucuza ve online ortamda kitaplarını okuyucuya eriştirebiliyorlar.

  Uzaktan teknik destek
  Bazı küçük işletmelerde IT birimi bulunmuyor ve bu nedenle firmalar dışarıdan destek almak zorunda kalıyorlar. Eğer bilgisayarlarla aranız iyiyse firmalara evinizden teknolojik destek sunmanız mümkün. Bu anlamda istediği işi bulamamış pek çok donanımlı mühendis bulunuyor. Online destek bu tarz kişiler için yalnızca para kazanma anlamında değil aynı zamanda bağlantılarını genişleterek deneyim kazanmaları için de faydalı oluyor.

  Etsy mağazaları
  Etsy insanların el yapımı battaniye, halı ve cam eşyaları alabilecekleri mağazalara verilen isim. İnsanlar bu gibi ürünleri toptan ucuza tedarik edebilecekleri mağazalar kurabilir ve bu ürünleri internetten daha yüksek fiyata satabilirler. Toptan ucuza alıp internet üzerinden daha yüksek fiyata satmak tüm online mağazalar tarafından uygulanan bir strateji.

  Online eğitim
  Pek çok insan yeni bir dil öğrenmek veya özel bir konu hakkında eğitim almak istiyor ancak çalıştıkları veya ailelerine bakmak zorunda oldukları için zaman bulamıyorlar. Bu kişiler için eğitim imkanı sağlayan online eğitimler buluyor. Bu dersler akşam veya uygun olduğunuz herhangi bir saatte olabiliyor. Online eğitim veren bu kişiler iyi para kazanıyor ve de deneyim sahibi oluyorlar. Şimdi internette online eğitimlerden sınavlara kadar her şey mevcut ve bunlar için de eğitmenler gerekli. Evinizin rahatında oturup öğrencilere yardımcı olmak ve bu sayede para kazanmak çok güzel bir iş olsa gerek.

  Uygulama geliştirme
  Ev ortamında karlı bir iş yapmanın en iyi yollarından biri mobil uygulama geliştirmek olsa gerek. Android cihazlar dünyayı ele geçiriyor ve her gün yeni bir uygulama ihtiyacı doğuyor. Yaratıcı bir uygulama tasarımcısı başarılı bir uygulama geliştirerek pazarda iyi para kazanabiliyor. Çok çeşitli akıllı telefonların bulunduğu pazarda uygulamaların sınırı yok. En iyi resim, müzik, harita, hesaplama ve her konuda uygulama geliştirmek mümkün.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN